TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Porovnání laminátové, vinylové a dřevěné podlahy. Která bude ta pravá pro vás?

Porovnání laminátové, vinylové a dřevěné podlahy. Která bude ta pravá pro vás?

Při výběru podlahové krytiny je potřeba vyřešit spoustu důležitých otázek pro maximální spokojenost s výsledkem. Jde především o vhodnost materiálu pro použití v konkrétním prostředí. Podívejte se na výhody, ale i případné nedostatky třech aktuálně nejoblíbenějších druhů podlahových krytin.

Vinylové podlahy jako univerzální řešení

Pokud hledáte univerzální podlahu, která může být víceméně v jakékoliv místnosti v domě, vyberte si vinyl. Mezi výhody vinylové podlahy patří především snadná údržba, která je poměrně nenáročná. Jde o materiál odolný například i proti zvířecím drápkům či podobnému poškození. Rozhodnout se můžete také mezi tím, jestli výsledkem bude plovoucí podlaha, nebo vinyl přilepíte. Obě možnosti jsou možné, takže záleží na tom, jaký je podklad a co vám bude více vyhovovat.

Laminátové podlahy příjemné na dotek

U laminátové podlahy je nesmírně důležité vybrat kvalitní řešení ze silnějšího materiálu. Pozitivně tím ovlivníte životnost takové podlahy, která si zachová svůj krásný vzhled i po letech používání. Z pohledu čištění jde však o mírně náročnější variantu, kdy je potřeba vybírat šetrnější chemické prostředky a dávat si pozor na přebytek vody. Na druhou stranu nabídne laminátová podlaha příjemný povrch i pestrý výběr z mnoha designů.

Dřevěné podlahy s luxusním vzhledem, ale náročnější údržbou

Kdo touží po luxusnější krytině, je tu pro něj dřevěná podlaha. Ta nabídne krásný vzhled a na rozdíl od PVC podlahy máte jistotu, že jde o přírodní materiál. Nevýhodou, která vyvažuje dlouhou životnost a luxusní design, je náročnější údržba. O dřevo je nutné více pečovat pomocí olejů nebo vosků. U lakovaných variant je zase potřeba vybírat šetrné čisticí prostředky a podlahu chránit před případným poškozením. Pokud se však něco takového stane, je možné vrchní vrstvu znovu zkrášlit vybroušením a novým ošetřením.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top