TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Stavba a rekonstrukce / Šetřit na materiálech se nevyplácí. Jak vybrat vhodnou střešní krytinu nebo okapy?

Šetřit na materiálech se nevyplácí. Jak vybrat vhodnou střešní krytinu nebo okapy?

V dnešní době, kdy ceny všech stavebních materiálů a výrobků rostou stále nahoru, se snad každý snaží ušetřit. Jenže pokud se rozhodnete pro úspory v podobě výběru nejlevnějších značek, může se snadno stát, že za pár let budete svého rozhodnutí litovat. Především u střechy je naprosto klíčové zvolit kvalitní řešení, které vydrží více let bez problémů.

Kvalitní střešní tašky

Střecha je kritickým místem u většiny rodinných domů. Slouží totiž jako izolace před deštěm, ale případně i před teplem či zimou. Výběr typu střešní krytiny je tak velmi důležitý. Velké oblibě se těší moderní střešní tašky, které nabídnou klasický vzhled v kombinaci s výbornou životností a funkčními vlastnostmi. Z pohledu značek zvolte například střešní tašky Tondach. Výborné kvalitě a dlouhé tradici se těší také střešní tašky Bramac. Dobrou volbou jsou také střechy Satjam. Obecně poznáte kvalitní řešení i podle delší poskytované záruky, kdy je jasné, že si výrobce za kvalitou střešních tašek rozhodně stojí.

Pozor na vhodné řešení střešního okna

V rámci střechy je dobré do podkrovního prostoru přidat nějaké to světlo. A to zařídí střešní okno. Jeho instalace a kvalitní provedení se však také zásadní, aby se z okna nestal otvor pro zatýkání při silném dešti. Sázkou na jistotu jsou v tomto případě střešní okna Velux.

Dobře vybrané okapy

Jako další prvek, který svým způsobem patří ke střeše, se dají považovat okapy. I tady je dobré sáhnout po kvalitním řešení s dobrou životností, protože výměna okapů není úplně jednoduchou prací. Oblíbené a dobře hodnocení jsou například okapy Lindab, které nabídnou řešení víceméně pro každý typ domu. Stačí se podívat do jejich nabídky a případně poptat konkrétní variantu, která by vašemu záměru vyhovovala nejvíce.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top