TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Interiér / Koupelna / Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny

Pokud jde o rekonstrukce v interiéru, koupelny patří mezi nejčastěji rekonstruované místnosti. Zejména ve starých bytových domech jsou koupelny esteticky nevábné, a taková rekonstrukce jim dovede vdechnout doslova nový život. Řeší totiž nejen otázku estetickou, ale i funkční a bezpečnostní, která je v koupelně rozhodně významná.

Nejprve plánujte

Před zahájením rekonstrukce si do posledního detailu promyslete, co všechno by koupelna měla zahrnout, a jak by vše mělo být rozmístěno – a to od sanity, přes doplňkový nábytek, až po osvětlení. Ideální je svěřit se v tomto odborníkům, kteří vám vytvoří například i 3D model vaší budoucí koupelny, a vy se tak můžete snáze rozhodnout, zda vám skutečně vyhovuje. Mimo to odborníci mohou navrhnout různá řešení, která by vás například nenapadla, a poskytnout vám inspiraci. Při plánování koupelny ale nezapomeňte myslet také do budoucna, kdy například přibydou děti, které ocení třeba podlahové topení v koupelně, nebo vám přibydou léta, a pohodlnější než vana pro vás bude sprchový kout. Nadčasový by pak měl být ideálně i výběr obkladů a dlažby.

Prostor je stěžejní

Prostory v koupelně bývají většinou výrazně malé, přesto ale často chceme, aby zahrnuly vanu, sprchový kout, umyvadlo, a třeba i pračku nebo sušičku. Toto všechno je možné vměstnat i do poměrně skromné koupelny, je ale potřeba volit multifunkční prvky a úsporná řešení – třeba vanu se zástěnou, která nabízí sprchu s vanou v jednom. Rozhodně si ale nenamlouvejte, že v koupelně mnoho prostoru nepotřebujete. Pro bezpečné a pohodlné vylézání z vany nebo čištění zubů u umyvadla by vám v bezprostřední blízkosti nemělo nic překážet.

3 Komentářů: 3

  1. Pokud už rekonstruujete koupelnu, mějte na paměti i obměnu nábytku, pořiďte nějaký nový, vyberte třeba na e-shopu http://www.nabytek-elegance.cz

  2. Inspiraci pro rekonstrukci koupelny rodičů jsme našli na internetu. Je zde tolik odkazů na renovace a rekonstrukce koupelen, že nám to trvalo snad celý měsíc, než jsme tím prokousali. Rozhodli jsme se pro celkovou rekonstrukci. Jelikož rodiče už nejsou nejmladší a lezení do vany by jim brzy mohlo činit potíže, vyměnili jsme ji za sprchový kout se sedátkem. Nové obklady se nalepily až ke stropu, skříňka s umyvadlem se vyměnila za novou i se zrcadlem a starý nevzhledný žebrový radiátor nahradil otopný žebřík Koralux. Dostali to od nás jako dárek a jsou nesmírně spokojeni.

  3. Chystáme se k tomu nějakou dobu, ale teď je nedostatek materiálu, tak asi ještě vyčkáme.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top