TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Finance a legislativa / Bydlet beze strachu? Jedině s dobrým pojištěním!

Bydlet beze strachu? Jedině s dobrým pojištěním!

Máte hezký dům nebo byt, dali jste si záležet s vybavením. Celé dlouhé dny jste trávili výběrem nábytku, malováním a dolaďováním interiéru. A kolik času jste strávili výběrem vhodného pojištění? Podle statistik lidé nevěnují výběru pojištění často pozornost, skoro polovina domácností dokonce nemá pojištění vůbec nebo má sjednanou pojistku, která je zastaralá nebo dokonce nesprávně sjednaná. Jak tedy vybrat nejvhodnější majetkové pojištění?

Výběr správného produktu

Jak se vyvarovat nejčastějším chybám? Nejčastějším přehmatem, který lidé učiní při sjednávání pojištění majetku, je špatný výběr pojistného produktu. K záměně dochází u dvou produktů, které se týkají nemovitosti. Pojistit totiž lze nemovitost samotnou, ale také domácnost včetně vnitřního vybavení, nábytku, elektroniky, ale také osobních věcí nebo sportovního vybavení. Jedná se o věci, které lze z bytu odnést. Naopak pojištění nemovitosti se týká budovy samotné, stěn, stropů, podlah nebo pevných součástí s budovou spojených.

Pojistku lze uzavřít on-line

Výhodné je tak uzavřít komplexní pojištění, to kryje škody z obou zmiňovaných produktů, navíc je sjednání snadné. Sjednat lze totiž majetkové pojištění on-line během několika málo minut jen na základě výměry plochy bytu nebo domu v m². V tomto případě nemusíte zdlouhavě oceňovat svůj majetek, protože pojistka kryje škody do částky, kterou si zvolíte ve 2. kroku webového formuláře. Údaje vyplňte pozorně a nezapomeňte si uvedené údaje zkontrolovat, chybně zadané informace jsou u pojistek častou chybou.

Včetně pojištění odpovědnosti

Další předností komplexního pojištění je nejen pojištění domácnosti a nemovitosti, ale také pojištění občanské odpovědnosti a odpovědnosti z držby nemovitosti v ceně. Obě pojištění kryjí škody do výše 1 milionu korun, ale částku si lze případně navýšit za výhodnou cenu. Pojištění občanské odpovědnosti se k tomu vztahuje na všechny členy domácnosti a má celosvětovou platnost, což oceníte při cestách do zahraničí nebo na rodinnou dovolenou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top