TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Finance a legislativa / Ušetřit za energie nemusí být vůbec složité

Ušetřit za energie nemusí být vůbec složité

Elektřina i plyn neustále drahnou a je dost možné, že se situace bude ještě více zhoršovat. Pokud se chcete vyhnout enormnímu zvýšení nákladů, měli byste začít s úspornými opatřeními, které vám alespoň částečně finančně uleví.

Jak správně šetřit?

Na elektřinu dnes jede prakticky všechno, což je na jednu stranu fajn, na tu druhou se jedná o docela závažný problém. Elektrická energie je dnes totiž na rozdíl od minulých let docela drahá, a tudíž je dobré jí moc neplýtvat.

Začít můžete u svícení. Zapomeňte na klasické vláknové žárovky nebo jejich stejně žravé modifikace. Nakupte LED světla do každé místnosti a máte vystaráno. V současné době již nejde o žádnou velkou investici.

Také je dobré omezit sledování televize, případně hraní na počítači. A když už se budete muset do té obrazovky dívat, zapněte si na ni úsporný režim. Jak monitory, tak i televizní přijímače toto umožňují.

Ať už topíte plynem nebo elektřinou, vždy mějte topení odkryté. Zábrany ve formě závěsů nebo dokonce stolku nejsou dobré, jelikož takto se jen zvyšují energetické náklady. Teplo se musí dostat co nejpřímější cestou do pokoje.

Energetických úspor lze dosáhnout i při vaření. V tomto případě je však potřeba mít správné vybavení ve formě tlakových hrnců. S jejich pomocí můžete vařit až dvakrát rychleji, než je běžné, což samozřejmě znamená mimo jiné i úsporu energií.

Perte při nižších teplotách. Ne vždy je to možné, nicméně většinou ano. Takto dokážete uspořit během jediného roku několik stokorun. Nezdá se to jako něco extra, ale každá koruna se počítá.

Každý se snaží najít řešení

Možností, jak ušetřit na energiích, je samozřejmě celá řada a nové se jistě v brzké době objeví. Společnost E.ON totiž stojí za celosvětovou soutěží E.ON Energy Globe, jejíž podstatou je najít funkční ekologická řešení, která by dokázala pomoci s vyřešením energetické krize nejen na evropském kontinentu, ale i na celém světě. Soutěž je samozřejmě otevřená i pro české občany.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top