TOPlist
20. 05. 2024
Domů / Finance a legislativa / Když chybí peníze

Když chybí peníze

Mít málo peněz znamená mít mnoho problémů. A protože nemá nikdo rád problémy, je třeba se snažit a postrádané peníze někde sehnat. Ovšem kde a jak?

Bez peněz se podle přísloví nemá lézt do hospody. Ovšem jak víme z našeho každodenního života, ten, kdo nemá peníze, není vítán takřka nikde. Strpí ho doma, uvítají ho možná dočasně někde v charitativní organizaci, ale to je všechno. Jinde o něho zájem není. A sice proto, že nemá peníze, a tudíž nemůže nic nabídnout a za nic zaplatit.

A když se tak člověk stane kvůli nedostatku či dokonce absenci peněz pomalu vyvrhelem, je nasnadě, že s tím musí něco udělat. Není-li jiná možnost, aspoň si půjčit.

Jenže jak člověk v nesnázích hravě zjistí, v bance o něho zájem nejeví. Samozřejmě, že ho nevyženou už od vchodových dveří, ale jakmile doloží, jak na tom je, je jeho žádost promptně zamítnuta a on může jít bez koruny v kapse zase o dům dál.

A může hledat a hledat, kde to ještě zkusit. A kdo hledá, najde.

Jako učiněný objevený poklad se v takovém případě jeví třeba americké hypotéky. Ty se totiž poskytují i hodně problematickým žadatelům. Tedy za předpokladu, že tito mohou prokázat příjmy dostačující alespoň ke splácení a schopnost dát za půjčení peněz do zástavy nemovitost. O tom totiž právě taková americká hypotéka je. U ní dá žadatel do zástavy po dobu splácení svoji nemovitost a na oplátku dostane k dispozici až sedmdesát procent její aktuální odhadní ceny. Což je vzhledem k cenám nemovitostí na našem trhu často nemálo.

Takové peníze tu dotyčnému půjčí třeba na rok a třeba i na dlouhých třicet let, vždy však bez nutnosti nejprve za něco zaplatit. Úroky se tu požadují příznivé, výši splátek lze nastavit velmi flexibilně, a vzhledem k tomu, že je to neúčelová hypotéka, lze tako rychle získané peníze použít vlastně na cokoliv, na co si dotyčný jenom vzpomene.

A proto takové peníze poslouží dejme tomu k udržení dostatečné životní úrovně, k zaplacení dluhů, refinancování hypotéky, vyplacení exekucí atd. A rázem lze zase volně dýchat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top