TOPlist
14. 06. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jak vysněný dům proměnit v realitu? S návrhem a realizací pomůže zkušený architekt

Jak vysněný dům proměnit v realitu? S návrhem a realizací pomůže zkušený architekt

Máte v plánu postavit si nový dům, který jste si vysnili? Pak je nejlepší obrátit se na architekta, který vám pomůže s návrhem i dalšími záležitostmi. Právě spolupráce s odborníkem se rozhodně vyplatí.

Hlavní důvody, proč spolupracovat s architektem

Možná si myslíte, že přizvat architekta při realizaci novostavby není zapotřebí a stálo by vás to další výdaje navíc, které je lepší ušetřit. Jenže opak je pravdou. Často se totiž stává, že se lidé pouštějí do stavby rodinného domu, aniž by důsledně promysleli nejrůznější detaily a úskalí.

Tak například je nutné správně umístit okna a jednotlivé místnosti. Architekt už v rámci vytváření projektu a detailního návrhu zváží, na jakou světovou stranu situovat hlavní místnosti domu, aby zde byl přes den dostatek přirozeného světla. I takováto relativní drobnost může výrazně ovlivnit komfort osob, jež v domě budou posléze bydlet.

A nejen to je nutné zvážit. Zkušený architekt samozřejmě ví, jaké jsou aktuální trendy v oblasti bydlení. Do stavby dokáže umně zakomponovat moderní stavební materiály a technologie, díky nimž dům bude více energeticky soběstačný, což se projeví ve snížených nákladech na provoz. Zároveň se klade důraz také na ekologii, aby stavba nezatěžovala životní prostředí.

V neposlední řadě pak architekt navrhne objekt s ohledem na okolní stavby a krajinu, dům pak nebude nijak nepřirozeně vyčnívat, což však neznamená, že by měl být fádní a tuctový.

Důvodů, proč spolupracovat s architektem při výstavbě rodinného domu, se zkrátka najde mnoho. A kolik stojí projekt domu? Vzhledem k investici, do jaké se pouštíte, je suma za spolupráci s architektem takřka zanedbatelná.

Na koho se obrátit?

Návrhy a projekty rodinných domů, ale rovněž také bungalovů, chat a chalup vytváří kupříkladu společnost JAN PAVEL VLČEK – projekty rodinných domů Plzeň. Jedná se o zkušenou firmu, jež stojí za velkým množstvím staveb po celé České republice. Kompletní informace se dají najít na webových stránkách www.jpvarchitekt.cz. Kromě návrhu stavby vám zrealizuje rovněž projekt interiéru.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top