TOPlist
3. 12. 2023
Domů / Inspirace a trendy / Kam všude se hodí kusové koberce?

Kam všude se hodí kusové koberce?

I u vás doma by se pravděpodobně našlo nějaké místečko, kam by se hodil kusový koberec. Tento typ koberců je v posledních letech čím dál oblíbenější. Má spoustu výhod včetně snadné nahraditelnosti – ne jako v případě koberce přes celou podlahu, kvůli kterému musíte vystěhovávat celou místnost.

Dnes už se daleko častěji setkáme s vinylovými podlahami, parketami či linem. Koberce přes celou podlahu už nejsou tolik trendy a dávají se spíše do dětských pokojů, aby si děti nehrály na studené podlaze. I tam však stačí kusové koberce.

Do dětského pokoje třeba rovnou koberec se silnicemi

Nejdříve bude dítko po zemi lézt, pak si na ní hrát, následně třeba i cvičit. Koberce se hůře uklízí, když se na ně rozlije kakao, je to problém. Klidně tedy i do dětského pokoje dejte třeba vinylovou podlahu. Nezapomeňte však na kusové koberce. V dětském pokoji může jít například přímo o koberec se silnicemi, s motivem herní plochy pro Člověče, nezlob se apod.

Před postel příjemný kobereček

Rádi byste ráno vstali pravou nohou a postavili se na příjemně teplou podlahu? Zajistí ji kusový koberec! Před postel se hodí například koberec s vyšším vlasem, který bude opravdu měkký.

Pod konferenční stolek v obýváku

Také do obývacího pokoje se hodí kusový koberec. Buď nějaký s pěkným vzorem, nebo jednobarevný, ale opět třeba s vyšším vlasem. Hodí se před sedací soupravu či pod konferenční stolek. Jasně pomůže definovat střed místnosti.

Koberec může být i investicí!

Jako kusové koberce se prodávají také perské varianty, které se rozhodně dají považovat za investici. Cena takového koberce se šplhá do desetitisíců, avšak přežije několik generací. Běžný kusový koberec seženete zhruba od tisíce korun, záleží samozřejmě na velikosti. Navíc platí, že čím vyšší hustota vláken, tím vyšší kvalita, ale také cena. Tak volte s rozmyslem, ať vám koberec dlouho slouží.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top