TOPlist
15. 04. 2024
Domů / Interiér / Nábytek a příslušenství / Archivace nemusí nutně znamenat zlo

Archivace nemusí nutně znamenat zlo

Pracujete-li v kanceláři firmy nebo na úřadě, jistě důvěrně znáte proces archivace. Nevyhnete se jí ani v domácích podmínkách, pokud třeba podnikáte z domova. Některé dokumenty je nutné zkrátka uchovávat delší dobu. Abyste měli v papírech dokonalý pořádek a přehled, budou se vám hodit archivační krabice a boxy. Jedině tak totiž nepřijdete při hledání jednoho formuláře o rozum.

Doba archivace je dána zákonem

Zákon 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů jasně definuje, jak dlouho je třeba archivovat účetní, daňové i další dokumenty. Nedodržení lhůty úschovy tiskopisů pak znamená riziko sankcí. Vyhněte se zbytečným problémům a skladujte veškeré papíry chytře, efektivně, a dokonce se značnou úsporou místa.

Zvolíte archivační krabice, nebo boxy?

Archivační krabice jsou báječnou volbou, pokud potřebujete uchovávat celé šanony. Do jedné krabice se jich totiž vejde hned několik. Disponují víkem, které můžete popsat, abyste v mžiku věděli, co se v krabici nachází. Průřezy po stranách vám usnadní jejich přenášení. Archivační krabice samozřejmě použijete i k úschově samostatných dokumentů, nicméně efektivnější je archivovat jednotlivé papíry v archivačních boxech, které následně vložíte do krabic. V průběhu let jistě oceníte, že máte vše roztříděné do detailů.

Papírové krabice snesou víc, než se domníváte

Papírové krabice jsou vhodné k archivaci z více důvodů. Jednak jsou lehké a manipulaci s nimi tak zvládnou hravě i ženy. Existují třívrstvé i pětivrstvé kartonové krabice, které disponují zvýšenou nosností, zároveň jsou schopné odolávat vnějším vlivům, tlumí otřesy, chrání obsah před světlem. Představují báječného pomocníka i při stěhování.

Kde seženete nejen krabice, boxy, ale i obalový materiál a lepicí pásky?

Centrum-krabice.cz poskytuje vše potřebné pro archivaci, uskladnění i stěhování. Papírové krabice, boxy, obálky, balicí papíry i například lepicí pásky a fólie tak jednoduše pořídíte na jednom místě. Vzhledem k široké nabídce sortimentu není problém pořídit i výplňový materiál, sáčky či tašky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top