TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Ložnice / Co vám může v ložnici vadit?

Co vám může v ložnici vadit?

Ložnice by měla být místem pro pohodu a relax. Co když ale není? Sestavili jsme pro vás seznam věcí, které vám v ložnici mohou vadit a tím kazit celkovou pohodu.

Ložnice LATIS (dub sonoma)

1. Televize v ložnici je předmětem mnoha sporů, hlavně ale rušivým elementem

Televize v ložnici – pro jednoho výhra, pro druhého utrpení. Umístíte-li si televizi do ložnice, musíte počítat s tím, že se moc dobře nevyspíte. A na první pohled to nemusíte ani poznat. Televize vás čas od času v noci probudí, hlavně ale bude vysílat nezdravé vlny, které se postupně a plíživě podepíšou na kvalitě vašeho spánku. Navíc musíte počítat i s tím, že s televizí přijdou do ložnice i mnohé spory. Nejen o ovladač, nýbrž i o to, zda bude či nebude televize zapnutá. Fakt, že vám se u filmu dobře usíná ještě neznamená, že podobně to má i partner.

Ložnice REA I – výběr z vícero odstínů

2. Nevhodný ložnicový nábytek

Celkový dojem z ložnice jako z místa pro kvalitní spánek může zkazit i ložnicový nábytek. Jeho nedostatek (a tím i chybějící úložný prostor), nebo naopak přeplácanost ložnice nábytkem vám může pořádně zatopit. Proto neumisťujte do ložnice nábytek, pro který nemáte místo. Bohatě vám v ní postačí prostorná šatní skříň, komoda, noční stolky a postel. Aby byl pocit z nábytku co možná nejlepší, pořiďte si jej z masivu. Nábytek z masivu krásně voní, je bytelný a vydří vám hodně dlouho.

Sestava ložnice Naomi – ořech/wenge

3. Spousta doplňků

Příliš mnoho doplňků je také na škodu. Polštářky, dečky, přehozy a plédy sice vytvářejí dojem útulné ložnice, prakticky jsou ale spíše na obtíž a na prach. Každý večer je musíte z postele pracně stahovat, abyste se do postele vůbec dostali. Nemluvě o ránu, kdy se vám tímto zastlávat postel vůbec nechce. U ložnice platí, čím jednodušeji ji vybavíte, tím lépe.

4. Silná bytová vůně

Obecně máme za to, že voňavý byt je i útulným bytem. To ale není tak úplná pravda. Když totiž zvolíte vůni příliš těžkou, může vás z ní rozbolet i hlava. Do ložnice se například umístění vůně vůbec nedoporučuje. Pro patřiční chvilkovou atmosféru doporučujeme použít vonné svíčky, tyčinky a olejíčky decentních vůní. Abyste však měli kvalitní spánek, nezapomeňte po jejich uhašení řádně větrat.

5. Zrcadlo

I zrcadlo vám v ložnici může vadit. Ba dokonce i vylekat, když ho umístíte naproti postele. Proto si dejte pozor i na umístění šatní skříně se zrcadlem. V jeho odraze byste se mohli polekat například odrazu visícího županu, stínu pověšeného obleku či blikající obrazovky vašeho smartphonu.

Sestava ložnice Naomi – dub sonoma/, bílý lesk/grafit

6. Tikot hodin

Protivný a neustále se opakující tikot hodin. Ruší vás? V tom případě je načase vyhodit ten budík z okna a koupit si digitální, který netiká.

Vadit vám toho v ložnici ale může mnohem víc. Například přemíra pokojových rostlin (v jejichž substrátu se může tvořit plíseň, a které udržují v pokoji vlhkost), dále třeba nedostatek úložného prostoru, špatná matrace, chybějící toaletní stolek se zrcadlem, malá šatní skříň nebo třeba partnerovo chrápání.

Nejdůležitější na věci je to, že vše, co vám v ložnici vadí, lze jednoduše napravit. Pokud potřebujete ložnici nově zařídit či obměnit, inspirujte se například v e-shopu www.nabytek-harmonia.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top