TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Kuchyně / Sušičky ovoce – praktický pomocník nejedné domácnosti

Sušičky ovoce – praktický pomocník nejedné domácnosti

Sušička ovoce a zeleniny patří ke spotřebičům, o kterých mnoho z nás uvažuje spoustu let, ale koupi odkládáme, protože nejde o vybavení, které bychom potřebovali ke každodennímu životu. Stejně tak je to u pekáren chleba, zavařovacích hrnců nebo třeba kávovarů. Přitom až si tyto spotřebiče koupíme, vidíme, o co jsme celé ty roky přicházeli, jak byla práce náročnější nebo ne tak precizně provedená.

fshnextension / Pixabay

Velikosti sušiček ovoce

Velikosti sušiček ovoce jsou různé, koupit si můžete model menší se 4 kulatými nebo obdélníkovými pláty, na které se nakrájené ovoce ukládá. Pro ty, kdo zpracovávají ovoce, bylinky, zeleninu ve větším množství, jsou vhodnější větší typy, kdy je počet plat 6 – 9.

Důležité je také to, jaký má sušička výkon. Standardně se setkáte s výkonem 240 – 245 V, ale jsou i druhy, u kterých je výkon vyšší.

Co sušičky umí navíc

Jestliže chce skutečně propracovanou sušičku, dbejte nejen na výkon, dobré děrování plat a cirkulaci vzduchu, ale sušička může disponovat i funkcí otáčení plat. Zprvu nepodstatná je hlučnost při práci sušičky, ale jestliže ji máte zapnutou večer či v noci, některé typy jsou skutečně hlučnější. Toto je nevýhoda i v případě, že máte malý byt nebo děti, jež se snadno budí.

Volte známé výrobce s dobrým zastoupením u nás

Nenechte se zlákat levnými sušičkami, jež zakoupíte přes internet od výrobců z dalekých zemí. Můžete mít potíž vyřešit reklamaci, sehnat náhradní díl, nebo dokoupit příslušenství. U nás jsou oblíbené sušičky Eta, francouzské sušičky nebo ty z nedaleké Itálie.

Co vše budete moct sušit

Těšit se pak můžete na čerstvě nasušené bylinky, které se suší v celku a poté oberete květy nebo lístky, ale také na sušenou zeleninu, ať už nakrájenou na plátky, nebo nastrouhanou, nadrcenou na budoucí koření. Výtečné jsou i sušené houby. Samozřejmě si nenechte ujít chuť sušených jablek, švestek, malin, ostružin, jahod, ale i borůvek, banánů, ananasu nebo třeba výtečného manga. Usušit se dá takřka vše, jen je potřeba větší plody nakrájet na vhodnou velikost.

Neotálejte s nákupem, sklízení úrody je v plném proudu a sušičku využijete nejvíce právě nyní, na podzim. Směle do toho.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top