TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Minimalismus v ložnici: 4 jednoduché kroky

Minimalismus v ložnici: 4 jednoduché kroky

Tlak na pracovní výkon se v posledních letech zvyšuje, sociální sítě nás pohlcují a lidí s chronickým stresem přibývá. Kromě zdravého životního stylu vám od úzkostí moderní doby může ulevit třeba i minimalismus. Jak na něj v ložnici?

Velký úklid

Ve vzdušném bytě bez zbytečností se vám bude lépe dýchat, myslet a žít. Praktikování minimalismu proto obvykle začíná pořádným gruntováním. Tentokrát to ale vezměte jinak. Nesnažte se najít dokonalý systém organizace domácnosti a uskladnění věcí. Místo toho eliminujte. Zbavte se toho, co vám nepřináší radost ani užitek. Poškozené nebo malé oblečení odvezte na charitu, protřiďte obsah nočního stolku a zvažte, jestli vás přeplněné poličky opravdu činí šťastnými, nebo na nich najdete věci, kterým už roky nevěnujete pozornost.

Kvalita vs. kvantita

Minimalisté se snaží neplýtvat věcmi a využívat to, co už mají, dokud to jde. Až doslouží, věnují výběru těch nových o to větší péči. Potřebujete novou matraci, povlečení nebo třeba celou postel? Ujasněte si, co od nich potřebujete a hledejte kvalitní kousky, která vám vydrží mnoho let. Počáteční vyšší investice se vám pak několikanásobně vrátí.

Barevná zdrženlivost

Minimalistická ložnice ve vás na první pohled vzbudí klid, pocit čistoty a harmonie. Velký vliv mají v tomto případě použité barvy. Nechte stěny bílé a také u dekorací a použitých textilií vsaďte na neutrální jemné tóny. Pocit klidu a svěžesti skvěle navodí povlečení v bílé barvě, oblíbené jsou ale i odstíny šedé nebo béžové. Nenásilná barevnost dovolí vaší mysli se uvolnit a relaxovat po náročném dni.

Příroda je lék

Dřevo, len, bavlna, kůže nebo vlna. Přírodní materiály v nás vyvolávají příjemné pocity bezpečí a útulnosti domova. Dejte jim přednost před levnými náhražkami. Překvapí vás vynikajícími vlastnostmi i uklidňujícími pocity, které ve vás vyvolá jejich dotek. Nezapomeňte do ložnice umístit pokojové rostliny, aby se vám v ní lépe dýchalo.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top