TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Interiér / Ložnice / Inspirace, jak vymalovat ložnici

Inspirace, jak vymalovat ložnici

Ložnice je soukromý prostor relaxace a odpočinku, ve kterém se denně probouzíme do nového dne. Aby tento start byl příjemný, a naladil nás pozitivně na celý den, měli bychom být obklopeni příjemným prostředím. To obnáší vhodné vybavení i vhodný design, včetně třeba barev na stěnách. Jaká výmalba ložnice je ale vhodná právě pro vaši osobnost?

Barvy volte podle účelu

foto: jena-nabytek.cz

foto: jena-nabytek.cz

Každý z nás má jistě svou oblíbenou barvu, a na první pohled se zdá, že pro vytvoření příjemného pocitu z interiéru je nejsnazší sáhnout právě po oblíbené barvě. Pokud jde o výmalbu stěn, nemusí to být ale vůbec šťastné. Stěny totiž tvoří dominantní část prostoru, a proto volba barvy dominantně určí, jaký pocit vám tento prostor bude předávat. Obecně platí, že chladná zelenkavá, tyrkysová, modrá či fialová uklidňují, zatímco teplá rudá, žlutá či oranžová probouzejí energii. Podle toho, jak si představujete, že budete svůj čas v ložnici trávit (zda odpočinkem, nebo naopak aktivně), byste pak měli volit právě výmalbu. Pokud jde o odstíny, tmavé využijte jedině ve velkých ložnicích, v těch malých by vám ještě více opticky zmenšily prostor.

Výmalba ložnice v tónech zelené

Pokud je pro vás ložnice prostorem kde si po náročném dni v práci potřebujete oddechnout, odpočinou a zregenerovat se, skvělou volbou je zelená výmalba. Zelená barva totiž výrazně uklidňuje, a pro vaše oči bude doslova balzámem, obzvláště pokud celé dny sedíte před obrazovkou počítače. Zelenou výmalbu ložnice můžete vhodně kombinovat s vybavením a doplňky v tónech hnědé, bílé, případně tyrkysové.

Výmalba ložnice v tónech modré

Modrá barva je spojená s nebem a vodou, obecně pak podporuje čisté myšlení a utváří prostředí vhodné pro relaxaci a meditaci. Pokud by tedy vaše ložnice právě tyto parametry měla splňovat, neváhejte s výmalbou v modré barvě. Nábytek a dekorace laďte pak ideálně do bílé, hnědé nebo žluté barvy.

Výmalba ložnice v tónech fialové

Fialová barva bývá pro interiér často opomíjena, což je ale velká škoda. Obzvláště pokud jde právě o ložnice. Vědci totiž zjistili, že právě fialové ložnice jsou jaksi spjaty s výrazně aktivnějším sexuálním životem. Podle průzkumu společnosti LittleWoods se souloží ve fialových ložnicích v průměru více než třikrát týdně, což může být již pádný důvod pro příklon právě k této barvě. Mimo to je nesmírně zajímavá a netradiční, takže rozhodně nebudete mít ložnici stejnou jako všichni vaši sousedi. Fialovou výmalbu můžete kombinovat s vybavením v bílé či černé barvě a doplňky v tónech růžové, případně odvážnější žluté.

Výmalba ložnice v tónech rudé

Vykřičeně rudá ložnice, to je obrázek, který si nejspíš představíme, pokud je řeč o prostoru pro vášeň a erotiku. Rozhodně ale nemusí jít o obrázek pouze z filmového plátna. Cítíte-li se aktivní a ložnice pro vás zdaleka není jen prostorem ke spánku, červená výmalba může být skvělou volbou. Zjemnit ji pak můžete kombinací s bílými, šedými či béžovými doplňky, nebo naopak ještě zdůraznit doplněním o prvky černé barvy.

Výmalba ložnice v tónech žluté

Žlutá barva přináší do života optimismus a dobrou náladu, což se rozhodně hodí každé ráno, když poprvé otevřete oči. Se žlutými stěnami v ložnici si budete každý den připadat plní energie, nápadů a elánu, a navíc vám tato barva nabídne nepřeberné možnosti, pokud jde o barevné kombinace. Zmírnit intenzitu žluté výmalby v pokoji můžete zemitými tóny nebo bílou, podobně jako kombinací s chladnou tyrkysovou, hráškovou nebo fialovou, ke kterými žlutá skvěle sedí.

Výmalba ložnice v tónech růžové

Když se řekne růžová ložnice, napadne nás jistě pokoj nějaké mladé dámy. Při kombinaci s jinak černo-bílými doplňky ale může růžová výmalba být naopak velmi energická až rebelská, a se sladkou cukrovou vatou nebude mít nic společného.

Výmalba ložnice v klasické bílé

Minimalistická bílá výmalby jde v poslední době zpátky do módy, a má i své praktické důvody – nic vám totiž nerozšíří prostor tak, jako bílé stěny. Obzvláště pokud tedy máte ložnici menších rozměrů, bílá bude skvělou volbou. Barevně se pak můžete vyřádit na vybavení místnosti, které může být v libovolných barvách. K bílé totiž sedí úplně všechno.

 

Vyberte si kvalitní manželskou postel, která bude sloužit dlouhá léta. 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top