TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jaké zařízení zvolit k čerpání vody?

Jaké zařízení zvolit k čerpání vody?

Různé druhy čerpadel lze využívat pro čerpání čisté či užitkové vody, případně vody fekální či kalové, uplatnění některých je tedy možné i při povodních. Jaká zařízení máte aktuálně k dispozici?

Přehled nejpoužívanějších čerpacích zařízeníTL4

Čerpat vodu je nutné především v rámci některých rodinných domů, chat, chalup anebo na zahradách. Jednotlivá zařízení jsou vhodná pro čerpání vody ze studny, bazénu, vrtu, jímky či zahradního jezírka, případně se nabízí možnost použití i při povodních.

  • Domácí vodárny. Zařízení, které sestává z čerpadla, tlakové nádoby nebo regulátoru tlaku. Jeho uplatnění je přitom možné pro čerpání pitné či užitkové vody, a to zejména v místech, kde chybí napojení na vodovodní síť.
  • Ponorná čerpadla. Potřebujete čerpat vodu z bazénu, studny, jímky, jezírka, případně z vytopených prostor? V tom případě si vyberte mezi ponornými čerpadly, jež lze využít pro práci s různými druhy vody.
  • Kalová čerpadla. Pokud je potřeba čerpat kalnou či znečištěnou vodu, a to s různou hrubostí částic, vynikající řešení představují spolehlivá kalová čerpadla. Tato zařízení je tedy opět možné používat při povodních.
  • Přečerpávací zařízení. Jestliže je nutné odčerpávat vodu do kanalizace, jež je umístěna v jiné úrovni než místo čerpání, doporučujeme pořídit přečerpávací zařízení. To je navíc možné použít i k filtraci znečištěné vody.
  • Cirkulační TUV čerpadla a čerpadla pro topné systémy. Cirkulaci vody využívají mnohé topné systémy a uplatnění zde může rovněž nalézt čerpací technika. Konkrétně se jedná o oběhové TUV čerpadlo či čerpadlo pro topné systémy.TL3

Tip na závěr: při výběru čerpadla se pochopitelně zaměřte na produkty předních výrobců. V e-shopu Topenilevne.cz naleznete vysoce kvalitní zařízení se značkou Grundfos, Wilo nebo Calpeda.

1 komentář

  1. Ja jsem na jare poridil do nasi studny tohle cerpadlo http://www.naradi-vesely.cz/cerpadlo-hlubinne-tbp- 4000-m.html a nemuzu si ho vynachvalit. Predtim jsem mel takove male s tlakem asi 1,5 baru ktere sice horko tezko fungovalo ale jen na natoceni do kyble ted ho pouzivam na odcerpani vody ze sklepa

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top