TOPlist
10. 07. 2020
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jak si vybrat vchodové dveře?

Jak si vybrat vchodové dveře?

Víte podle čeho vybírat vchodové dveře? Na trhu jich je spousta, ale které jsou opravdu kvalitní? Od vchodových dveří očekáváme reprezentativní vzhled, bezpečnost, ale také tepelnou izolaci.

Drevene_vchodove_dvere_RITA_det4

Technologie dveří

Pokud pořizujeme současně dveře i okna, je optimální volit stejný materiál a povrchovou úpravu a také stejný profil dveří. Někteří výrobci mají nabídku dveří omezenou, i když nabízí okna v kvalitnějších provedeních, dřevěné vchodové dveře vyrábí stále v základním profilu IV68.

SG108046_dvere_JESEN_m

 

Není dobré podcenit nároky na vchodové dveře, proto je vhodné volit stejný profil se stejnými parametry, jako mají okna. Tedy dveře ve stejné síle a dostatkem těsnění.

Vzhled vchodových dveří – konstrukce

Design dveří by měl korespondovat s domem, v nabídce je proto mnoho různých vzorů. Základní rozdělení je na klasické členité dveře KLASIK a moderní hladké dveře TREND.

vchodove_dvere_IRIS_det2

Kování dveří

Důležité jsou kvalitní prahy s přerušením tepelného mostu, které také velmi dobře těsní. Masivní závěsy, které jsou zapuštěné v rámu dveří i jejich křídle, jsou snadno seřiditelné a zabraňují svěšování dveří. Vchodové dveře jsou poměrně těžké, proto jsou dobře dimenzované závěsy jejich důležitou součástí.

Kovani_zamek_vchodovych_dveri

Standardní součástí kvalitních dveří jsou vícebodové zámky. Při zabouchnutí zaklapne nejen střelka, ale také automatické trny (nahoře a dole), takže i bez zamčení dveře drží ve třech bodech. Jakmile zamkneme klíčem, vysunou se masivní trny a jazýček. Díky těmto zámkům jsou dveře i velmi bezpečné.

Design dveří ještě vhodně doplňuje klika či madlo, které mohou být v mnoha provedeních.

Novinkou roku 2013 jsou dřevohliníkové dveře STYLE

Rám dřevohliníkových vchodových dveří – STYLE je skrytý fasádou a jejich křídlo je z venkovní strany hliníkové. Přesto se však jedná o dřevěné dveře, v interiéru dáme přednost kráse přírodního materiálu.

Kovani_vchodovych dveri

 

Přírodní povrch dřeva podtrhuje povrchová úprava, která je velmi přirozená a zachovává viditelnou kresbu dřeva.

Z exteriérové strany je široká nabídka barev hliníku. Dveře mohou být plné nebo se vsazenými skly, zdobené nerezovými pásky nebo rámečky, případně doplněny dekorativními drážkami. Nabídka provedení je neomezená, může se vybírat z katalogu dveří nebo lze využít vlastní návrh.

Dveře – STYLE korespondují s konstrukcí oken PROGRESSION, které jsou určeny pro pasivní domy. Dveře STYLE a okna PROGRESSION mají stejný rám, který je skrytý zateplenou fasádou. Takto jsou nejen chráněny před povětrnostními vlivy, ale také dosahují lepších tepelně-technických vlastností.

Vchodove_dvere_Krems_4

1 komentář

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top