TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / Doplňky / Tipy na nenáročné pokojové květiny

Tipy na nenáročné pokojové květiny

Zeleň v interiéru vždy prostor zútulní, zkrášlí, a prospívá i člověku, neboť rostliny, jak je známo, produkují kyslík potřebný pro lidské dýchání. Bohužel ale každá rostlina potřebuje péči, aby přežila. Některá více, jiná méně. A pokud nejste zrovna milovníci zahradničení, měli byste se poohlížet právě po té druhé skupině.

Pokud vám doposud většina zeleně v domácnosti uvadla nebo uschnula, možná jste už rezignovali a rozhodli se maximálně pro umělé květiny. Takovýto ústupek ale není nutný. Pravděpodobně jste jen vybírali nesprávné rostliny, které vyžadují intenzivní péči. Trh přitom nabízí i řadu zcela nenáročných rostlin, které přežijí i nějaké to opomenuté zalití nebo menší množství světla. A váš interiér může oplývat zelení, přestože vy jste pěstitelským anti-talentem.

Moderní rostliny něco vydrží

Moderní životní styl je poměrně uspěchaný, lidé nemají čas zalévat pravidelně květiny ani o ně nějak výrazněji pečovat. Naštěstí ale moderní doba přinesla i moderní trendy rostliny, které jsou elegantní a nenáročné.

Jako třeba bambus, který zažívá obrovský boom. Má netradiční protáhlý tyčkovitý tvar s drobnými lístky, je naprosto nenáročný na péči, a dokonce by vám podle asijské symboliky měl přinést štěstí. Podobně je na tom i dracena, oblíbená malá palmička, která opravdu odolá i chronickým zapomnětlivcům v zalévání. Nebo lopatkovec, který je skromný a navíc vás potěší krásnými bílými květy. Skromný je pak i filodendron s mohutnými členitými listy, nebo zelenec, bílo-zelená okrasná květina s vysokou mírou přizpůsobivosti životním podmínkám.

Známou klasikou jsou sukulenty

Klasickým řešením pro zapomnětlivce v zalévání jsou pak samozřejmě sukulenty, tedy rostliny, které umí shromažďovat ve svém těle (stonku nebo listech) vodu, která jim umožňuje přežít i velmi dlouhá období sucha. Nejznámějšími sukulenty jsou kaktusy, kterých existuje velké množství druhů. Všechny sukulenty ale potřebují dostatek světla, proto je nemůžete umístit kamkoliv.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top