TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Zamezte unikání tepla z vašeho domu

Zamezte unikání tepla z vašeho domu

Pokud jde o úniky tepla z nemovitostí, favority na žebříčku míst s nejvyšším procentem úniku jsou okna a dveře, které propouštějí až čtyřicet procent tepla z budovy ven. V těsném závěsu je pak střecha či obvodové stěny, obojí s až dvacetiprocentním únikem, a nakonec podlahy či stropy, kudy může uniknout až deset procent tepla. Podtrženo sečteno, při nedostatečné izolaci domu vám zbude z topení jen třetina tepla, a dost možná budete v chladných dnech i mrznout, přestože účty za teplo milosrdné nebudou. Nevyhazujte peníze za topení oknem, a raději vsaďte na kvalitní zateplení.

Plastová okna

Pokud vlastníte starší nemovitost, a netěsnícími starými okny proniká vlně vzduch, je celé zateplování k ničemu. V první řadě proto zkontrolujte veškerá okna i dveře, a pokud jsou již nevyhovující, vsaďte rovnou na nové. Kvalitní a na údržbu nenáročná jsou zejména moderní plastová okna, pořídit si ale můžete i moderní okna dřevěná, takzvaná eurookna, která jsou svými kvalitami s plastem srovnatelná.

Zateplení stropu a střechy

Jak známo, teplo stoupá vzhůru, proto při zateplování staveb je na místě zamyslet se i nad kvalitním zateplením stropu či střechy. Oblíbeným materiálem pro odpovídající zateplení stropu je například polystyren, se kterým zvládne pracovat i začátečník, je lehký, a také levný. Alternativou je pak minerální vlna, Ytong Mulitpor a další.

Pokud jde o zateplení střechy, vhodným řešením je umístění izolace mezi krokvemi, a následné doplnění o zateplení nad nebo pod krokvemi. Varianta zateplení nad krokvemi je vhodnější, protože zajišťuje i ochranu krokví jako takových, ne vždy je ale možné ji realizovat.

Zateplení fasády

Aby bylo zateplení kompletní, zbývá samozřejmě zateplení obvodových zdí. To je možné provést dnes již i z interiéru, běžnějším řešením ale bývá izolace z exteriéru, kdy se na zeď umístí kontaktní nebo dvouplášťové zateplení například z polystyrenu. Zateplení polystyrénem realizují PS STAVBY s.r.o. Bratislava

2 Komentářů: 2

  1. Osobně mám vyzkoušenou izolaci CLIMATIZER PLUS. Pro zateplení domu je velmi vhodná, nemusíte rozebírat stěny, tepelná izolace se nafoukává do stěn.
    http://climatizer.cz/clanek/zobrazit/zatepleni-domu

  2. Hodně lidí odflákne fasádu a pak se diví, přitom nekvalitním provedením fasády může unikat až 10% tepla a to je už dost.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top