TOPlist
3. 03. 2024
Domů / Interiér / Kuchyně / Buďte moderní s vestavnými spotřebiči

Buďte moderní s vestavnými spotřebiči

Zařizujete si novou kuchyň, a rádi byste se přidrželi moderních trendů? Pak rozhodně nezapomeňte na vestavné spotřebiče, které opticky sjednocují prostor, dodávají mu na eleganci, a mnohdy jsou i tišší či bezpečnější než ty klasické.

Vestavné trouby a „mikrovlnky“

foto: flicker.com

foto: flickr.com

Kuchyňské spotřebiče jsou tu pro to, aby nám usnadňovaly práci v kuchyni. Pokud jde o vaření, bez trouby se asi těžko obejdeme. Trouby už ale dnes zdaleka nejsou jen oněmi prostory pro pečení umístěnými kdesi hluboko pod sporákem. Díky nabídce vestavěných trub můžete mít troubu umístěnu kdekoliv v rámci kuchyňské linky, a to jak na horizontální ose, tak i na té vertikální – takže se třeba nemusíte kvůli podlévání kuřete nebo kontrole zlátnutí vašeho koláče ani shýbat. Stačí si nechat nainstalovat vestavěnou troubu do výšky očí, a s prosklenými dvířky ji nemusíte kvůli kontrole dění uvnitř ani otevírat. Velikost vestavné trouby je přitom variabilní, takže si můžete vybrat dle libosti, a to klidně až do dvojnásobných rozměrů.  Podle preferovaného typu pak můžete vybírat mezi konvenční, horkovzdušnou, víceúčelovou nebo parní. Odborníci vám ji pak do linky zpravidla dělané na míru bezpečně nainstalují. Mnohdy jsou přitom vestavné trouby nabízeny v cenově výhodném setu společně již s varnou deskou.

Kromě klasické trouby dnes mnohé hospodyňky často využívají rychlejší přípravu surovin v mikrovlnné troubě, kterou většina z nás zná v podobě volně stojící. Stejně tak ale trh nabízí vestavné mikrovlnné trouby, které opět skvěle splývají s linkou a sjednocují celý prostor kuchyně, navíc umístit si je můžete opět do výšky očí, což je nesmírně praktické pro přípravu pokrmů i čištění.

Vestavné myčky nádobí

foto: flickr.com

foto: flickr.com

Jedním z nejoblíbenějších moderních kuchyňských pomocníků je myčka nádobí, která nám šetří hodiny strávené nad džezem a následně i s utěrkou v ruce. Pomocník je to velký, ne každému se ale bílá volně stojící krabice v kuchyni musí líbit. Proto je tu designovější řešení – myčku můžete v kuchyni elegantně skrýt, a to při volbě vestavné myčky nádobí, která zasunutá do linky buďto prostřednictvím jednotného dekoru zcela splyne provedením vaší vybrané kuchyňské linky, nebo vám nabídne řešení v elegantním chromu či jiném poutavém designu – a přitom nepřijdete o žádnou z jejích výhod. Výhodou vestavných myček oproti klasickým je především možnost ukrytí veškerých přívodů a vývodů za linkou, a také mnohdy výrazně nižší hlučnost způsobená zasazením do linky, která tak tlumí šíření zvuku.

Vestavné chladničky a mrazničky

foto: flickr.com

foto: flickr.com

Bez chladničky ani mrazničky se dnes v žádném případě neobejdeme, a v kuchyni proto mají své nenahraditelné místo. Pro milovníky jednotného designu jsou opět k dispozici vestavné varianty, které do kuchyně zapadnou, a mnohdy je díky jednotnému korpusu ani nerozeznáte od klasických skříněk. Cenově si sice nejspíš oproti volně stojícím modelům připlatíte, ovšem estetické možnosti vestavné chladničky vám ta klasická nikdy nenahradí.

Vestavné doplňkové přístroje

Kromě velkých kusů vybavení, jako je trouba či lednice, ale dnes výrobci kuchyní nabízejí i různé vestavěné „lahůdky“, tedy doplňkový sortiment. Bez mnohých takovýchto vymožeností se možná vy osobně v kuchyni naprosto běžně obejdete, pro jiného jsou ale nedílnou součástí denního chodu, a tak není důvod nepořídit si je ve vestavěné formě. Příkladem takovýchto doplňkových zařízení je například vestavný kávovar, vestavná fritéza, nebo vestavné vinotéky.

 

 

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top