TOPlist
26. 09. 2023
Domů / Interiér / Rozzařte interiér úsporným LED osvětlením

Rozzařte interiér úsporným LED osvětlením

Interiér bez osvětlení je jako zima bez sněhu – prostě to nikdy nemůže být ono. Osvětlení k interiéru nerozlučně patří, ať už v podobě plápolajícího plamene svíčky či polínka v krbu, romantického tlumeného světla ze čtecí lampy, nebo moderního LED lustru. Právě LED osvětlení je ale hitem posledních let, a možná ani sami netušíce, co všechno umožňuje.

Osvětlení v interiéru je nezbytné z praktického hlediska, a maximálně žádoucí z hlediska estetického. Díky světlu si nekazíme oči při večeři, umožňuje nám číst si před spaním, ale třeba i dodává šmrnc některým zákoutím našeho pracně vyšperkovaného interiéru.

LED osvětlení šetří vaši peněženku

foto: flickr.com

foto: flickr.com

Pokud patříte mezi praktické jedince, pak jistě již mnohokrát padla při výběru vhodného osvícení vaše volba na LED žárovky, které vynikají dlouhou životností a nízkou spotřebou. Oproti běžným žárovkám dovedou ušetřit až 85 % energie, přičemž vydrží až pětatřicetkrát déle. Vzhledem k tomu, že z šetření se v dnešní době stává téměř nutná součást života, právě úspora elektrické energie za svícení může být díky LED technologii nejméně bolestivou variantou. Díky pokročilé technologii totiž šetříte, aniž byste nějak strádali, například na intenzitě světla. Mimo to LED žárovky mohou těšit i zastánce ekologického přístupu k planetě, neboť jejich výroba i likvidace jsou v porovnání s alternativami (jako jsou například úsporné trubicové žárovky) podstatně ekologičtější. V neposlední řadě jsou pak velmi praktické, neboť jsou vhodné jak pro krátkodobé, tak i dlouhodobé svícení v interiéru i exteriéru, a na trhu jsou dostupné v nepřeberném množství barev, podle barevnosti každé jednotlivé LED diody. Na své by si tedy měl přijít skutečně každý.

LED pásky jsou ideální pro hravý interiér

foto: flickr.com

foto: flickr.com

LED osvětlení je pak přímo ideální pro každého, kdo si s osvícením v interiéru rád vyhraje, a rád tvoří. LED osvětlení totiž kromě klasického bodového osvětlení žárovkami nabízí i variantu využití LED pásky, která vypadá výborně při použití k olemování stropního podhledu, k lemování obrazů, zrcadel, televizí, polic nebo třeba kuchyňské linky. Osvětlení je decentní a přesto výrazné, v maximálně moderním stylu. Geniálně se pak hodí zejména do barů, klubů, na recepce hotelů nebo obchodní pobočky firem.

LED technologie vás probere

foto: fotocommunity.com

foto: fotocommunity.com

LED osvětlení je podle všeho ideální pro vyvolání aktivity, soustředění a stimulaci efektivity práce, neboť údajně podporuje uvolňování serotoninu, který mimochodem také eliminuje depresivní stavy, podrážděnost i úzkosti. LED žárovky, u kterých obvykle převládá modré pozitivní světlo, se proto zdají být doslova ideální pro každého aktivního člověka. Nemusí tomu tak ale být vždy. LED svícení totiž také potlačuje produkci melaninu, jež vyvolává spánek. Proto LED osvětlení není vhodné pro dětský pokoj či ložnici, zejména pokud trpíte nespavostí nebo problémy se spánkem. Pokud ale naopak trpíte workoholismem nebo vás čeká důležitá zkouška a vy chcete být „nastartovaní“ celou noc, LED světlo by mohlo být vhodným pomocníkem.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top