TOPlist
22. 05. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Proč terasu z WPC?

Proč terasu z WPC?

Než se podíváme na důvody, proč bychom se vůbec měli o terasu z WPC zajímat, měli bychom vědět, co je to vlastně za materiál. WPC, wood-plastic composite, je moderní ekologický kompozitní materiál, který je složený ze dřeva a polymeru. Tolik stručný popis. Jaké jsou tedy přednosti WPC a důvody, proč bychom si měli pořídit terasu z tohoto materiálu?

Hlavní výhodou materiálu WPC je jeho schopnost zachovat ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň dokonale eliminovat jeho neduhy. Kvalita a dlouhověkost terasy z WPC je dána podílem a vlastnostmi materiálů, které jsou použity již při výrobě. Výsledný materiál tak může mít výrazně rozdílnou jakost u různých výrobců. Při výběru tak dbejte zvýšené pozornosti a žádejte skutečně jen ten nejlepší WPC materiál.

Jaké jsou výhody WPC oproti dřevěným terasám

Největší předností je bezesporu snadná údržba, která výrazně ušetří váš čas a peníze. WPC prka není třeba ničím ošetřovat. Drží si svou barevnost po celou dobu svého života, zároveň nemění svůj tvar a ani nešednou. Díky tomu se za pár let vaše investice do WPC mnohonásobně vrátí. Každoroční údržba o dřevěnou terasu tak provždy odpadá.

Další výhodou je bezpečnost. WPC materiál netvoří třísky a je ošetřen protiskluzovým povrchem. Skryté kotvení zabraňuje nebezpečnému poranění. Pokud máte děti, je WPC terasa skvělou možností, jak výrazně předejít jejich možnému zranění.

Terasová prkna WPC jsou odolná vůči přírodním živlům. Déšť, sníh, mráz ani UV záření zkrátka nemá šanci vaši terasu jakkoliv poškodit. Navíc je materiál šetrný k životnímu prostředí, materiál je 100 % recyklovatelný a jak už bylo uvedeno – není třeba žádného ošetření. Takže na různé chemické ošetření můžete také zapomenout.

Terasy z WPC jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít to nejlepší a zároveň šetřit přírodu.

Zounek Design – individuální přístup ke každému zákazníkovi

Výhody dřevoplastové terasy jsou jednoznačné. Pokud vás dnešní článek přiměl k zamyšlení a vážně uvažujete o terase z WPC materiálu, pak se můžete obrátit na společnost Zounek Design. Více informací nejen o WPC terasách najdete na www.zounekdesign.cz. Už teď se těšíme na vaši návštěvu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top