TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Reality / Prodej bytu: Co všechno musíte zajistit? A jak při něm postupovat?

Prodej bytu: Co všechno musíte zajistit? A jak při něm postupovat?

V současné době se majitelé pro prodej své nemovitosti rozhodují z několika různých důvodů. Pokud i vy plánujete nabídnout zájemcům o vlastní bydlení svůj byt, respektive rodinný dům, měli byste vědět, jak v takovém případě postupovat. V případě, že neplánujete oslovit realitní kancelář, vás čeká celá řada povinností a spoustu starostí.

Zase na druhou stranu, existují pomůcky, jež vám usnadní celou obchodní transakci. Jednou z těch pomůcek je férový realitní portál CINCINK, za kterým stojí Komerční banka. CINCINK má pomáhat jak kupujícím, tak i prodávajícím, neboť nabízí komplexní služby, které využijí obě strany.

Odhad ceny nemovitosti

Předtím, než vůbec někam vložíte inzerát, je nezbytné si zjistit, za jakou cenu byste mohli danou nemovitost prodat. Částku vám prozradí odhadce, jemuž stačí zaslat potřebné dokumenty, fotografie a další informace, na jejichž základě stanoví optimální odhad. Potom si můžete být jisti, že neproděláte, ale ani cenu nepřestřelíte, a tím neodradíte potenciální zájemce.

Inzerát, který prodává

Základem každého inzerátu jsou fotografie, jež by měly být atraktivní. V uživateli by snímky měly vyvolat touhu vidět nemovitost na vlastní oči. Ideální je objednat si profesionálního fotografa. Stejně tak byste neměli podceňovat ani text. Svěřte raději textaci do rukou odborníků, již vědí, co všechno by měl inzerát zahrnovat. Všechny dané služby, co se prodeje bytu týkají, vám dokáže nabídnout právě portál CINCINK. A to není všechno.

I CINCINK umožňuje vložit inzerát zdarma, a to jak prodávajícím, tak i kupujícím či realitním kancelářím. Jestliže nechcete na jiných portálech platit poplatky za vložení inzerce, stačí využít CINCINK.

Další služby, které CINCINK zajistí

Podle předpisů musí mít každý objekt průkaz energetické náročnosti budovy známý také pod zkratkou PENB. Výjimky jsou pouze u starých budov. Pokud do inzerátu uvedete, jak je nemovitost energeticky (ne)náročná, je to i plus pro vás. V případě, že štítek nezajistíte, musíte uvést nejhorší kategorii G, což nebudí příliš dobrý dojem, nemyslíte?

Právní služby máte při ruce

Jakmile najdete kupujícího, jenž má o byt vážný zájem, pustíte se do kolotoče administrativy. Potřebujete mít potřebné smlouvy, tedy předkupní a kupní smlouvu. CINCINK má v nabídce právní služby za 6 900 korun, takže si můžete nechat všechny dokumenty zkontrolovat. Právník se ke smlouvám vyjádří a uvede, co je potřeba doplnit či odstranit, aby nebyla znevýhodněna ani jedna strana obchodu.

V minulosti byl prodávající povinen platit daň z prodeje nemovitosti, ovšem zákon se změnil a nyní je tato povinnost na bedrech kupujícího, takže s tím si nemusíte dělat starosti.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top