TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Stavba a rekonstrukce / Neplaťte zbytečně za energii. Nová okna šetří okamžitě

Neplaťte zbytečně za energii. Nová okna šetří okamžitě

Kvalitní okna umí ušetřit náklady za topení ve výší 20 až 40 %. Investice do rekonstrukce se tak vrátí už za méně než pět let.

Od ledna 2019 zdraží energie – topení plynem i elektřinou, ale pravděpodobně i jinými zdroji, opět skokově poroste. Pokud jste se do rekonstrukce již nepustili, je za pět minut dvanáct. Abyste už příští zimu topili levněji, je právě teď čas na plánovaní výměny starých oken za nová. Ušetřit vám pomohou i lépe izolující vchodové dveře nebo zateplení podlah, zdí či střechy.

Nerekonstruujte od podlahy, ale od oken

Rekonstrukce má začínat tam, kde nám náklady na rekonstrukci rovnou pomohu šetřit finance. Je sice lákavé začít rekonstruovat dům či byt novou koupelnou a kuchyňskou linkou, avšak mnohem rozumnější je nejdříve hledat místa, kde nám naše bydlení „užírá“ nejvíce z peněženky. Když zainvestujeme zde, snadněji pak ušetříme prostředky na estetické změny v interiéru. Tedy třeba na nové obklady a nábytek. I podlahy, pokud nepotřebují izolovat, by měly přijít na řadu až poté, co nás přestanou o teplo připravovat stará netěsnící a nedoléhající okna nebo vchodové dveře.

Plastová okna jako standard

Nejoblíbenějším řešením pro rekonstrukci oken jsou dnes plastová okna. I od nich však můžete chtít více než jen bílou klasiku. Dobrý výrobce vám předvede různé barvy provedení, a to dokonce odlišné pro vnitřní a venkovní část okna, nebo nabídne dezén imitující dřevo. Taková okna, i když z plastu, neurazí ani na rodinném domě, kterému chceme ponechat styl. Plast je přitom zcela unikátním materiálem, pokud jde o údržbu oken. Profily se snadno myjí a potřebují jen zcela minimální údržbu. Nečeká vás žádné opalování staré barvy ani nové nátěry. Okna perfektně těsní a nedeformují se.

Dřevo a hliník pro náročné

Dřevěná okna, běžně známá i jako eurookna, jsou cenově náročnější. Dostáváte ale žádaný materiál – dřevo. Tato okna nelze srovnávat se starými dřevěnými okny. Dřevěné lepené profily, z kterých se vyrábí, nabízí tvarovou stálost. Kvalitní povrchová úprava rovněž vydrží mnohem více. Za „věčná“ okna bývají považována okna hliníková. Dříve měl hliník pověst špatného izolantu. Dnes si lze okna z hliníku pořídit v různých třídách, a to jak pro nezateplené či průmyslové prostory, tak s lepšími parametry, pokud jde o izolaci – vhodná pro běžné bydlení. Kompromisem jsou dřevohliníková okna. Jde snad o nejlepší řešení pro okna, které lze dnes zvolit.

Nepodceňujte vchodové dveře

Vstupní dveře jsou vizitkou bytu i domu. A kromě této jejich designové funkce není radno podceňovat ani jejich bezpečnost a izolační vlastnosti. A to tepelné i zvukové. Výběr dveří tak dokáže být docela oříškem, který je vhodné řešit vždy po poradě s odborníky. Jiné požadavky budeme mít na vnitřní vchodové dveře do bytu, jiné na venkovní dveře do domu.

Okna a dveře JIS

Hledáte česká okna a dveře? Zaměřte se na okna a dveře JIS. Firma JIS poskytuje poradenství, vlastní nadstandardní výrobky i jejich montáž. V nabídce JIS nechybí plastová, dřevěná, dřevohliníková i hliníková okna. Na míru společnost vyrábí zimní zahrady i pergoly. V sortimentu najdete vchodové dveře opět z plastu, dřeva, dřevohliníku i z hliníku. Vše doplňují rovněž garážová vrata.

Nezapomeňte, že na rekonstrukci je nutné myslet včas. I když ji plánujete nejspíš na jaro a léto, už nyní je optimální vše připravit a objednat. Česko zatepluje, a tak jsou na okna, dveře, ale i na řemeslníky delší čekací lhůty.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top