TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Finance a legislativa / 3 tipy na maximální úsporu energií v domácnosti

3 tipy na maximální úsporu energií v domácnosti

Přišlo inkaso a vy jen nevěřícně zíráte na sumu, kterou budete muset zaplatit? Situace, která není bohužel nijak nezvyklá. V mnohých domácnostech se úsporná opatření nehledí, ušetřit se přitom dá na spoustě věcí. V následujících řádcích vám dáme tipy, na čem uspořit. Navíc vám představíme službu energetického rádce, kterou můžete bezplatně využít!

Skitterphoto / Pixabay

1. Vytápějte levně

Znáte účinnost vašeho plynového kotle? Pokud ne, rozhodně se vyplatí si tento údaj zjistit. Nejmodernější modely se totiž nedostávají pod 80 % účinnosti, naopak tuto hranici poměrně solidně překonávají. U starších plynových kotlů se mohou čísla pohybovat klidně i okolo 50 %. Rozdíl je tedy znatelný. Určitě je vhodné vsadit na kondenzační kotel, který navíc využívá tepla ze spalin. Alternativ je hodně. Zapomenout nelze ani na tepelná čerpadla, případně úsporné kotle na tuhá paliva.

2. Snižte spotřebu pitné vody

Úspor energií lze dosáhnout mnoha způsoby, přičemž často je možné snížit i spotřebu vody. Není nutné utahovat kohoutky, jelikož bohatě stačí využít vody užitkové. Její jímání do velkých barelů a nádrží už není ničím výjimečným. Na výstavbu retenčních nádrží můžete dokonce získat dotace od státu.

3. Využijte LED žárovky

Máte doma stále staré žárovky s wolframovým vláknem? Pryč s nimi! Ceny LEDek již spadly natolik dolů, že se peníze investované do výměny velmi rychle vrátí. Ušetřit můžete až desetinásobně, a to už stojí za to.

E.ON Rádce vám pomůže

Chtěli byste ušetřit za energie ještě více? Zeptejte se na možné úspory ve vaší domácnosti na webu E.ON Rádce! Služba je zcela bezplatná, na webu najdete encyklopedii pojmů a profesionální energetické poradenství.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top