TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Interiér / Kuchyně / Jaké hrnce a další vybavení by vám v kuchyni nemělo chybět

Jaké hrnce a další vybavení by vám v kuchyni nemělo chybět

Kuchyně je převážně doménou žen a mnohé z nich se velmi rády zajímají o vychytávky a novinky, které se na trhu objeví, a kterými si budou chtít své vaření zpříjemnit. Jestliže jste muž, možná také vaříte, nebo se snažíte vybrat hrnec, kuchyňský spotřebič nebo jiného pomocníka, kterým obdařit svou ženu, nebo maminku, aby se jí pokrmy připravovaly lépe. Jestliže chcete inspiraci, pročtěte si typy na vybavení, se kterým jde práce v kuchyni mnohem lépe od ruky.

xw7229525 / Pixabay

Šlehání bez potřeby elektřiny

Určitě jste se dostali do situace, kdy máte pokažený šlehač, nebo nejde elektřina, ale vy potřebujete našlehat pěnu z vaječných bílků. Máte doma ruční šlehač? Používaly ho naše maminky, babičky a i my, jako malí, jsme v něm rádi šlehali vodu či jiné tekutiny. Tento pomocník se stále vyrábí a prodává, má už o něco jinou podobu, ale svou funkci plní stejně dobře. Sice jde o pracnější způsob našlehání, ale je to dokonalé řešení, když váš elektrický mixer nemůžete využít.

Pečení s pomocí mlýnku na maso

Málo hospodyněk, které přitom pečou často a rády, využívá k přípravě sladkých pochoutek mlýnek na maso. Jestliže jej máte, postačí pořídit si speciální nástavec na protlačení vláčeného těsta. S jeho pomocí vyrobíte rohlíčky, tyčinky v mnoha tvarech a příchutích. Pokud nemáte ani mlýnek, bude investice o něco vyšší, ale množství cukroví, které s ním připravíte, se za nákup určitě vyplatí. Mimo to si budete moci samozřejmě umlít libovolné maso a připravit si sekanou, burger, hovězí tatarák, lasagne a mnohé jiné masité pokrmy.

Silikonový vál

Hospodyňky, které pracují na holé pracovní desce si ani neuvědomují, kolik nečistot se dostává do potravin a jak si svoji mnohdy novou linku zbytečně opotřebovávají a poškrabávají. Pamatujete-li si velké dřevěné vály, které vyžadovaly své místo k uskladnění a manipulace s nimi byla nesnadná, budete nadšeni. Na našem trhu jsou pár let silikonové vály v mnoha velikostech. Koupit si můžete jednoduchý, obyčejný vál, ale najdete už i propracované typy, jejichž součástí je zalisovaný potisk, který vám bude usnadňovat práci. Jsou na něm převody z váhových jednotek na jiné, což u pečení oceníte, můžete si díky nim snadno a rychle správně rozvrhnout těsto na x dílů, jsou na nich kružnice pro lepší práci, potřebujete-li, aby měl korpus, těsto či cokoli jiné pravidelný tvar… Vál vám vydrží spoustu let, srolujete jej jednoduše do ruličky, nebo jej zasunete za linku.

Kuchyňská váha s mnoha funkcemi

Pořiďte si i fitness kuchyňskou váhu. Nejenže přesně odváží množství, ale umí i spočítat, kolik má ta či ona surovina tuku, jaká je její energetická hodnota, pamatuje se často používané suroviny… Bude vám pomáhat nejen při vaření, ale i v případě, že chcete zhubnout.

V kuchyni může být velmi dobře a vaření nebudou brát jako nepříjemnou nutnost ani ti, kdo neradi vaří. Stačí jen pořídit si kuchyňské vybavení, které vám usnadní práci a bude vám působit radost.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top