TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Interiér / Nábytek a příslušenství / Sledujete trendy ve zdravém spaní?

Sledujete trendy ve zdravém spaní?

Určitě znáte ten stav, kdy se ráno vzbudíte rozlámaní a nevyspalí, přestože jste si šli lehnout včas. To pak celý den nestojí za nic. Naštěstí v oblastech nábytku, zdravotních matrací i lůžkovin probíhá neustálý vývoj, a tak si i vy můžete zajistit sladké sny. Jak?

Není jedno, na čem spíte

Poslední léta zaznamenaly velký boom anatomicky tvarované polštáře z paměťové pěny, které představují ideální oporu pro vaši hlavu i krční páteř. Právě ta má na svědomí časté bolesti, jimiž trpí velké procento populace. Paměťové pěny nové generace mají jako bonus chladivý efekt a snižují zahřátí až o několik stupňů, navíc odvádí vlhkost. Z paměťové pěny se vyrábí také zdravotní matrace. Nejlepší lehací plochu vytvoří ty s několikavrstvým jádrem z materiálů s různou tuhostí. Poležení na takové matraci zlepšuje bolesti zad i kloubů.

Základem je pořádná postel

Nesmrtelnou jedničkou mezi postelemi jsou modely z masivního dřeva. Bez nadsázky lze říct, že stejně jako tomu bylo před sto lety, i dnes jsou dřevěné postele zárukou kvality a dlouhé životnosti. Pevná, odolná konstrukce postele ovšem není tím jediným, čím postel z masivu přispívá zdravému spánku. Na rozdíl od levnějších alternativ se u tohoto přírodního materiálu nesetkáte s umělými lepidly ani jinými látkami, jejichž výpary mohou být nepříjemné pro alergiky a astmatiky. To je obzvláště důležité u dětské postele.

Vytvořte si optimální prostředí

Abyste se ráno probudili svěží a odpočatí, musíte mít v ložnici co možná největší klid a tmu. Tmavé závěsy či rolety jsou proto nezbytností. Doporučuje se odstranit z pokoje veškerou elektroniku, která vydává zvuky, jichž si možná ani nepovšimnete, ale přesto vám škodí. Ložnice by v žádném případě neměla překypovat zbytečným nábytkem či nepořádkem, který se jinam nevešel. Máte-li problémy s nedostatkem místa, možná vám pomůže pořízení postele s úložným prostorem.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top