TOPlist
20. 05. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Jaký topný systém zvolit pro svou domácnost?

Jaký topný systém zvolit pro svou domácnost?

Známá česká pranostika praví: „Březen za kamna vlezem, Duben, ještě tam budem.“ Na výběr nového kotle tak ještě není pozdě. Pokud přemýšlíte o pořízení nového topného systému pro vaši domácnost, přečtěte si nejprve náš článek, který vám poradí se správným výběrem.

Ujasněte si základní hlediska výběru

Předtím, než se pustíte do vyhledávání správného kotle, ujasněte si, jaký typ paliva je pro vás nejlépe dostupný, jak finančně, tak v rámci dané lokality. Například zemní plyn nemusí být v dané oblasti k dispozici, na druhé straně kotle na tuhá paliva bývají považovány za méně komfortní vzhledem k potřebě obsluhy při přikládání.1

Plynové kotle

Vytápění plynem patří mezi nejčastější volby. Pokud již máte v domácnosti plynovou přípojku, zároveň nemáte dostatek prostoru na skladování paliva a chcete tepelný zdroj, který má dobrý poměr mezi cenou a výkonem, je pro vás ideální plynová kondenzační technika. Plynové kondenzační kotle od firmy Viessmann díky své účinnosti a efektivitě přispívají k ochraně ovzduší a životnímu prostředí.

Kotel na dřevo

Velmi častým topným systémem bývá topení dřevem a peletky, jedná se nejpřirozenější zdroj tepla. V případě, že máte dostatek skladovacích prostor, chcete být nezávislí na oleji či plynu, a zároveň vám nevadí vyšší investice, je pro vás topení dřevem vhodným řešením. Vzhledem k cenám energií je vytápění dřevem zároveň hospodárnou variantou. Zvolíte-li kotel na dřevo Viessmann, máte záruku vysoké spolehlivosti, dlouhé životnosti, komfortního výhřevného tepla a úsporné spotřeby energie.

Tepelná čerpadla

Další možností je volba tepelného čerpadla, jde o investičně náročnější variantu. Tepelná čerpadla ovšem vynikají ve spojení úspory nákladů na vytápění a ekologické výroby tepla. Snižují spotřebu fosilních paliv, šetří cenné zdroje a také snižují emise CO2, které škodí ovzduší.

11

Výběr topného systému nenechávejte náhodě, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top