TOPlist
29. 11. 2023
Domů / Interiér / Rekuperace do bytu – čerstvý vzduch bez úniku tepla

Rekuperace do bytu – čerstvý vzduch bez úniku tepla

Ať už se nacházíme v bytě, domku, kanceláři nebo např. školní třídě, vždy je důležité, abychom dýchli čerstvý vzduch. Díky němu se cítíme svěžeji, příjemně a v místnosti je celkově pozitivnější atmosféra. Víte však, že čerstvého vzduchu se dá docílit i bez toho, aby vám unikal z interiéru teplý vzduch? Přesně toto umí rekuperační jednotka do bytu či jiných prostorů.

Odvětrávání bez nutnosti složitých stavebních úprav

Vybírat můžete rekuperace do místnosti podle její velikosti v m2 nebo počtu osob, které se v ní běžně zdržují. Rekuperační jednotky vyžadují minimum prostoru a dají se zabudovat přímo do okenních fasád. Na rozdíl od centrálního větrání není potřeba žádných rozvodů vzduchu. Díky tomu je značně snížena pořizovací cena, přitom výsledný efekt je stejně kvalitní.

Lokální rekuperační jednotky mají ale i další přednosti, než jen cenovou dostupnost. Zvláště v malých místnostech oceníte úsporu místa, zvolit můžete model, který se zabuduje přímo do zdi. Bez stavebních zásahů budete prostor odvětrávat ihned po krátké a snadné montáži. Určitě uvítáte i to, že intenzita větrání se dá regulovat. Je-li vás v místnosti více, zvýšíte výkon, naopak, když se v místnosti nenachází, snížíte intenzitu větrání. S tímto je spojena i úspora energie, která může dosahovat až 1/5 v porovnání s centrální rekuperací.

Vyberte si rekuperační jednotku přesně vám na míru

Společnost Turbovex, která se zabývá vývojem a prodejem decentralizovaných ventilačních systémů více než 40 let nabízí tři typy rekuperačních jednotek:

  • TX 64 – pro prostor obývající 2 – 3 osoby nebo menší obývací pokoj
  • TX 75A – pro prostor obývající 3 osoby nebo větší obývací pokoj
  • TX 35A – pro rodinný dům, místnost obývající 10 osob nebo např. školní třídu

Samozřejmostí je příslušenství, špičkový a rychlý servis i poradenství, které zodpoví všechny vaše dotazy a poradí s výběrem správného modelu.

Chcete-li mít neustále v místnosti čerstvý vzduch a přitom neutrácet za energii, informujte se na stále oblíbenější rekuperační jednotky do místnosti. Uvidíte, že budete spokojeni a vaše investice se vám vrátí jak díky úspoře, tak díky kvalitněji trávenému času v interiéru.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top