TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Mobilní domy pro celoroční bydlení si oblíbili i konzervativní Češi

Mobilní domy pro celoroční bydlení si oblíbili i konzervativní Češi

k nízkým pořizovacím nákladům, nelze se divit, že zájem o mobilheimy, jak se těmto domům také říká, narůstá. Starší si můžete pořídit již od 159 000 Kč.

e974cbb81610a21874f2eedd5b8274e5

Mobilehome – vše začalo v Americe

Myšlenka vyměnit klasické zděné domy za mobilní se zrodila již ve 20. století v USA. Lidé se museli často stěhovat za prací, takže mobilheim v brzké době byl v popředí zájmu mnoha Američanů. Během let se stal z obytného karavanu pěkný tří i vícepokojový mobilní dům. Tyto stavby svou kvalitou lze srovnat s klasickými stavbami. A co je nejdůležitější – vyniká především svou rychlostí výstavby a dodání. Mobilní dům lze totiž postavit za necelý týden!

Využití mobilních domů

V Evropě se mobilní domy povětšinou využívají k rekreačním účelům. Vyskytují se v kempech, osadách i na soukromých pozemcích. V Anglii nebo v Německu vznikají celé městečka vytvořená z mobilheimů. V Česku si mobilní domy pro nízké finanční nároky oblíbili především mladé rodiny. Senioři využívají tyto stavby k trvalému bydlení na vlastním pozemku, převážně v přírodě. Mobilehome i u nás slouží k rekreačním účelům nebo jako přechodné bydlení na stavbách či v záplavových oblastech a pro podnikatelské účely.

Na rozdíl od karavanů jsou mobilní domy větší a prostornější

Mobilní dům si můžete nechat zařídit nábytkem v běžné velikosti a na celoroční bydlení se používají domy se zateplením (s dvojitým zasklením a zesílenou izolací v podlaze, stěnách a stropě). Tyto stavby se v prostoru také dají přemístit na místo určení. Jejich přemisťování je složitější a není jednoduché jako u maringotkách či karavanech. Mobilní domy navíc nevyžadují klasickou zděnou základovou desku a mají rychlý čas dodání (maximálně tři měsíce od objednávky).

8ae7362d2e769f47f33f083283d816e4

Montáž mobilních domů

Mobilheimy se zhotovují v montážní hale, vybaví nábytkem a odvezou na místo určení, kde se připojí pohyblivými či pevnými přívody na předem připravené inženýrské sítě. Po připojení lze okamžitě tyto domy využívat. Rozměry domů se pohybují v rozpětí od 14 do 140 m2 a lze je libovolně uspořádat do soustav na šířku či délku nebo do tvaru L či U. Důležitou součástí mobilních domů je podvozek s nápravami, který v případě potřeby umožní kdykoliv v budoucnosti okamžité a rychlé přestěhování celého domu. Po ukotvení domu se dům umístí na betonové patky. Mobilní domy splňují všechny bezpečnostní a hygienické normy.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top