TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Zahrada / Správná péče o bazén? Jedině s kvalitní bazénovou chemií!

Správná péče o bazén? Jedině s kvalitní bazénovou chemií!

Správnou péčí o vodu v bazénu předejdete množení mikroorganismů a tvorbě dalších nečistot, což se podepisuje na kvalitě koupání. Jak toho ale vlastně dosáhnout?Probazen2

Pestrý sortiment bazénové chemie

Pokud chcete udržet vodu v bazénu dokonale čistou, což má pochopitelně vliv na vaše zdraví, máte několik možností. Tradičně můžete použít kvalitní chlorovou chemii, která je na jednu stranu velmi účinná, na stranu druhou není vhodná pro všechny, a to zejména pro osoby citlivé na chlor.

Alternativou je bezchlorová chemie, díky níž z vody neucítíte typický zápach a tento prvek ani nebude dráždit oči a sliznici koupajících se osob. Tyto přípravky, které pracují na bázi aktivního kyslíku, jsou sice velmi efektivní, na druhou stranu jsou také dražší a jejich aplikace bývá obecně o něco složitější.

Další možností je tzv. kombinovaná chemie. Takové přípravky se umějí postarat také o řasy a díky tomu, že obsahují vločkovač, mohou vyzrát i na zakalení vody v bazénu. Pokud tedy chcete skutečně vyzrát na nečistoty, pořiďte si Kombi tablety Maxi a budete mít po starostech. Odstraňovat řasy a zakalení vody je ovšem možné i za pomoci speciálních produktů k tomu určených.

Co ještě udělat pro kvalitu vody?

Chcete-li, aby byla voda v bazénu skutečně ideální pro koupání, budete muset znát také hodnoty pH a její tvrdosti, případně také množství chloru. K tomu jsou určeny různé testery, s nimiž dostanete i informace o tom, jaké jsou správné hodnoty. A následně můžete tyto hodnoty upravit pomocí regulátorů. Kde si všechny tyto produkty pořídit? Zkuste to v e-shopu Probazen.com!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top