TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Zahrada / V sekání menší i větší zahrady vás spolehlivě zastoupí robotická sekačka

V sekání menší i větší zahrady vás spolehlivě zastoupí robotická sekačka

Jestliže máte zahradu nebo jakoukoli zatravněnou plochu, určitě víte, jak je při nedostatku času obtížné vyčlenit si dvě hodiny na její posečení. Velkou roli hraje také počasí, nepříjemně vysoké teploty a vyčerpání z vedra. Zvláště starší lidé by se měli vyhýbat namáhavé práci v letních dnech. Údržba zahrady pak ale zase zůstává až na pozdější, večerní hodiny, kdy už by uvítali odpočívání doma či na lavičce.

Ať už máte nedostatek času, zdravotní potíže, nebo vás sečení trávy jednoduše nebaví, prohlédněte si robotické sekačky, které dovedou “zkrotit“ trávu na každé zahradě.

Bohatá nabídka robotických sekaček

K dostání jsou na našem trhu různé druhy robotických sekaček. Vybírat si můžete mezi několika výrobci, zajímavými designy i větším či menším počtem funkcí, kapacitě, na odlišně velkou plochu… Robotická sekačka je k sehnání již za cenu kolem 20.000,–Kč a víc.

Robotická sekačka pro průměrnou zahradu

Podívejme se např. na model robotické sekačky: Robomow RS 612. Tato sekačka je určena pro zahrady do velikosti 1200m2, což je dostatečná kapacita pro spoustu rodinných domů se zahradou. Její cena se pohybuje přibližně kolem 47.000,–Kč a vezeme-li v úvahu její cenu vs. výkon, jde o velmi dobrou volbu.

Jedná se o stroj, který si poradí s klasickým trávníkem, přerostlou trávou, tvrdými listy ale také drobnějšími větvičkami nebo třeba šiškami. Je vybaven moderními technologiemi ovládání a různými praktickými vychytávkami. Sečení je zajištěno dvěma masivními ostrými žacími noži, které mají záběr 56 cm. Dva silné elektromotory se vyznačují nízkou hlučností, snímači zatížení a přehřátí.

Náš tip: Pro opravdu velmi velké zahrady se vám budou hodit zahradní traktory.

Díky umístění nožů hned za krytem lze posekat trávník k jeho okraji a vznikne jen minimální nedosečený pruh. Obsluha je velmi jednoduchá, výměnu nože i elektromotoru zvládne uživatel bez pomoci nářadí. Není potřeba ani odborný servis. Lze ji ovládat pomocí chytrého telefonu!

Vyberte si taky robotickou sekačku, která splní požadavky na vaši zatravněnou plochu, a ze stínu pod slunečníkem můžete v klidu sledovat, jak dobře a rychle seká trávu za vás.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top