TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Ztracené bednění má mnohé uplatnění při stavbě i rekonstrukci. Znáte jeho možnosti?

Ztracené bednění má mnohé uplatnění při stavbě i rekonstrukci. Znáte jeho možnosti?

Pokud jste měli možnost stavět, nebo rekonstruovat dům, zhotovovat přístřešek pro auto, garáž, altán, nebo jste zvelebovali zahradu, jistě vám ztracené bednění něco říká. Pro ty, kdo ale rekonstrukci či jinou stavbu teprve plánují, může být tento pojem neznámý a neví, co si pod ním představit, jaké jsou jeho možnosti využití, a proto je důležité se s ním seznámit.1877

Ztracené bednění velmi usnadní práci, čas a finanční prostředky každého kutila i profesionálního stavaře. Jde totiž o hotový polotovar, který je připraven k okamžitému použití.

K čemu všemu se ztracené bednění hodí?

Jeho uplatnění je možné pro všechny výstavby základových pásů mnoha druhů staveb. Tím je nahrazeno používání klasického bednění. Je zřejmé, že práce a samotná stavba jde rychle, bednění přináší také úsporu financí. Díky ztracenému bednění je eliminována nutnost po betonování vzniklé základy odbedňovat.

Bednění v jeho všech podobách disponuje praktickými zámky, které zajišťují snadnou výstavbu. Tvarovky do sebe vzájemně výborně zapadají.

Ztracené bednění můžete použít nejen na základové pásy, ale i na stavbu plotu, zídky terasy, která je výše, než ostatní povrch země, k výstavbě nosných sloupů u přístřešku, posezení, pergoly a u dalších staveb.

Jak probíhá stavba

Tvarovky se ukládají na sebe zámky tak, aby do sebe zapadly. Vylévají se připraveným betonem, a aby byla zajištěna lepší stabilita, do tvarovek se zakomponují železné pruty. Tím je zdivo výborně provázáno a je naprosto pevné.1872

Společnost PresBeton.cz vyrábí ztracené bednění v devíti typech. Má různou délku, šířku i výšku, jeho povrch je hladký a barva přírodní. Po dokončení stavby se dají tvarovky potáhnout stěrkou a nabarvit, nikdo nepozná, z čeho je zeď, sloupy či obruba zhotovena.

Podívejte se na kompletní nabídku ztraceného bednění za příznivou cenu na stránkách PresBeton.cz. Uvidíte, že si vyberete ty správné pro svou stavbu a budete mile překvapeni, jak snadné je pracovat s tvarovkami.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top