TOPlist
17. 08. 2022
Domů / Stavba a rekonstrukce / Seznamte se s výsledky testování tepelných čerpadel

Seznamte se s výsledky testování tepelných čerpadel

Energetickým zdrojem budoucnosti jsou jednoznačně tepelná čerpadla, která zajišťují rodinným domům i velkým komerčním objektům bezkonkurenčně provozně nejlevnější zdroj tepla a ohřevu teplé vody.

Nejvíce tepelných čerpadel v Evropě se prodává ve Švédsku, Finsku, Norsku a Dánsku. Tamní spotřebitelské magazíny a energetické agentury proto organizují jejich pravidelné a podrobné testování. Cílem testů je seznámit zájemce o tuto technologii s nejúspornějšími a technicky nejlepšími tepelnými čerpadly.

Trhu vévodí švédské tepelné čerpadlo IVT Air X, druh vzduch/voda

Jediná značka, která uspěla v testech tepelných čerpadel vzduch/voda, země/voda i vzduch/vzduch, je společnost IVT patřící do koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH, která nainstalovala v České republice už více než 10 tisíc tepelných čerpadel.

V aktuálních testech dánské energetické agentury Energy Styrelsen získalo její revoluční tepelné čerpadlo IVT Air X:

  • hodnocení A+++ pro celou výrobní řadu
  • nejvyšší sezónní topný faktor SCOP ve všech testovaných velikostech tepelných čerpadel (topný faktor udává poměr vyprodukovaného tepla a spotřebované energie; SCOP je ukazatel průměrných hodnot za celou topnou sezónu)
  • výkaz až o 28 % nižší spotřebě elektřiny než některá konkurenční tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla vzduch/voda fungují systémem odběru tepla z venkovního vzduchu, které používají pro ohřev vody v topném systému nebo v zásobníku teplé vody. Instalují se obvykle venku, ale některé typy lze umístit i uvnitř, přičemž vzduch se k nim přivádí otvory ve zdech.

Model Air X prodávaný společností Tepelná čerpadla IVT obsahuje „vše v jednom“ – zásobník teplé vody, oběhové čerpadlo, elektrokotel i expanzní nádobu. V jeho monoblokovém systému je chladivo jen ve venkovní jednotce a propojení zajišťuje potrubí s topnou vodou.

Tepelné čerpadlo Air X ovládá rovněž chlazení, zabírá minimum místa a po rozšíření může řídit až 4 topné okruhy, ohřev bazénu i solárního systému. V případě nadbytku vyráběné elektřiny se zapne a dodá teplo do systému nebo akumulátoru.

Tepelné čerpadlo může vytápět i vaši nemovitost

Zaujaly vás možnosti tepelného čerpadla? Nechte si ho zdarma navrhnout prostřednictvím elektronického formuláře společnosti IVT.

V poptávce vyplníte jen několik základních údajů o vašem objektu a preferencích, odešlete ji, a brzy očekávejte e-mail s nezávaznou nabídkou přesně pro vás.

Využít lze také interaktivního průvodce výběrem tepelného čerpadla nebo bezplatnou linku zákaznické podpory 800 488 488.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top