TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Pro jaký ohřívač vody se rozhodnout?

Pro jaký ohřívač vody se rozhodnout?

Ohřev vody lze dnes zajistit mnoha různými způsoby. Ohřívače vody totiž existují v mnoha variantách, mezi nimiž je možná trochu obtížná orientace. V tomto článku se tedy zaměříme na to, jaké ohřívače vody si lze aktuálně pořídit.

Jednotlivé varianty ohřívačů vody

Bez zbytečných průtahů se rovnou vrhněme na jednotlivé varianty ohřívačů, které jsou momentálně k dispozici.TL2

  • Elektrické ohřívače vody patří u nás mezi nejpopulárnější. Lze si pořídit průtokové ohřívače anebo oblíbené elektrické bojlery, s nimiž lze shodně využívat zlevněného nočního tarifu za energie.
  • Rovněž plynové ohřívače vody se dělí na průtokové a zásobníkové (tzv. plynové bojlery) a také tato varianta má neustále mnoho zastánců, protože funguje spolehlivě a zároveň úsporně.
  • Ohřívače vody na tuhá paliva, a do třetice zajímavé řešení pro zajištění teplé vody. Opět se totiž jedná o dosti šetrnou variantu, tedy pokud si pořídíte výrobek kvalitní značky, např. ohřívače na tuhá paliva OPOP.
  • Dále uveďme kombinované ohřívače vody, které umožňují ohřev všemi výše jmenovanými způsoby, tedy za pomoci elektřiny, plynu či tuhých paliv, což se může projevit i na cenách za energie.
  • Nepřímotopné ohřívače jsou další možností. Jak sám jejich název napovídá, dochází k ohřevu skrze externí zdroje energie, a to kupříkladu prostřednictvím kotle.
  • Na závěr ještě jmenujme solární systémy. A je snad více než zřejmé, že k ohřevu vody dochází za pomoci sluneční energie, jež je získávána díky solárnímu panelu, a tedy v podstatě zdarma.

Jaký ohřívač tedy zvolit?

Odpovědět na otázku, jaký ohřívač vody vlastně zvolit, není právě nejjednodušší, protože zde hraje roli celá řada aspektů. Rada na závěr tedy zní, abyste před jeho nákupem kontaktovali odborníky, kteří Vám s výběrem jistě pomohou. Doporučit Vám můžeme např. e-shop Topenilevne.cz.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top