TOPlist
22. 10. 2019
Domů / Stavba a rekonstrukce / Z malé firmy prestižní výrobce oken. To je firma Sulko

Z malé firmy prestižní výrobce oken. To je firma Sulko

Ohodnoťte tento článek

Je jenom málo firem na našem trhu, které se mohou pyšnit tím, že jejich produkt nese označení Český výrobek. Jednou z takových společností je i firma Sulko, která vznikla před dvaceti lety v Zábřehu. Dnes je považována za jednoho z největších výrobců oken, a to nejenom u nás, ale také v Evropě.

url

Sám majitel firmy Libor Suchánek vzpomíná na své začátky, o kterých říká, že to rozhodně nebylo jednoduché, a jako mnoho podnikatelů, i jeho trápil stres a vyčerpání. Na základě toho sice přehodnotil své priority, ale nikoliv na úkor firmy, která se tak mohla i nadále rozvíjet, až do dnešní podoby. Tím nejdůležitějším obdobím samozřejmě bylo to, kdy vrcholila hospodářská krize. Na tu doplatila řada jiných firem v této oblasti, které se svezli na vlně projektu Zelená úsporám, a od té doby se potýkaly s minimem zakázek. Kvalitní okna Sulko si však i v této době našla své majitele, což byl jasný signál toho, že kvalitní výrobek se na trhu ani v tom nejhorším období neztratí. Tím nejlepším produktem nejenom v minulosti, ale i v současné době jsou dřevěná okna, která jsou zárukou špičkové kvality, perfektní životnosti a také vynikající tepelné izolace, která je tím hlavním důvodem, proč lidé svá okna mění.

Samozřejmě tak jako v každém odvětví, i při výrobě oken je nutné sledovat aktuální trendy, a jak Libor Suchánek sám říká, zatím se to velmi dobře daří, a tak o zákazníky není nouze. Od doby svého vzniku tak společnost vyrobila již více než milion oken. Na to jsou hrdí i všichni zaměstnanci, kterých je aktuálně okolo 300. I ty samozřejmě úspěch společnosti těší, jelikož díky tomu si mohou být jisti svými pracovními místy. A jak sám majitel firmy dodává, ačkoliv většina významných výměn oken se již udála, okna budou potřeba stále, jelikož všechny objekty postupně stárnou a tak nelze říci, že by tato oblast nebyla perspektivní ani v budoucnu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top