TOPlist
18. 01. 2019
Domů / Inspirace a trendy / Doplňky / Tvoříme podzimní atmosféru domácnosti

Tvoříme podzimní atmosféru domácnosti

Tvoříme podzimní atmosféru domácnosti
Ohodnoťte tento článek

Podzim, podzim přichází, nadělá mi nesnází… Je nás určitě více, kterým se sledováním nástupu podzimního počasí mizí úsměv z tváře a není to vždy jen z důvodu představy hrabání nekonečného proudu listí… Přechod léta do podzimu však může být příjemný, toto období nám může ještě udělat radost a obdarovat nás příjemnými slunnými dny. Ještě je brzy myslet na listopadové plískanice. Radujme se z těch pár týdnů, kdy nám ještě příroda ukáže svou lepší tvář.

Zaměřme se například na svůj domov a zútulněme si ho tím nejjednodušším způsobem. Například přehozy na sedačku změníte svůj sedací nábytek k nepoznání a navíc za velmi přijatelnou cenu. Můžete si pořídit i více barevných kombinací a střídat je podle příležitosti a nálady.

Přehozy si můžete pořídit na pohovky, křesla i postele a krásně je doplnit vhodnými povlaky na polštářky ať již v podobné barevnosti nebo v příjemném kontrastu. Materiál přehozů na sedací nábytek bývá nejčastěji čistě bavlněný, nebo alespoň s vysokým podílem bavlny. To je zcela pochopitelné, neboť tento nábytek přichází do přímého styku s pokožkou a tak jeho povrch musí být příjemný a prodyšný.

Přehoz

Naproti tomu u přehozů na postelích již tyto nároky na vysoký podíl bavlny nejsou tak vysoké, neboť je před ulehnutím snímáme a slouží tedy spíše – kromě primárních dekoračních účelů – jako funkční ochrana ložního prádla před znečištěním a prachem.

Přehoz na postel

Jedním z hlavních rysů dnešního interiérového návrhářství jsou propojené prostory pro přípravu a konzumaci pokrmů s prostory pro komunikaci a společné pobývání rodiny, jednoduše řečeno – spojení kuchyně s obývacím prostorem. Proto je velmi důležité vhodně sladit barvy pohovek, křesel, židlí a samozřejmě také ubrusů a polštářků. Právě pomocí přehozů lze tohoto docílit např. i u nábytku, který nebyl pořizován společně a skvěle jej tak sladit.

Ubrus

Co se týká barev, podzimní paleta ve všech tónech hnědé, oranžové, červené, vínové a zelené dokáže interiér vždy velmi proteplit a zútulnit. Proto tyto přírodní zemité barvy patří v bytovém designérství k nejoblíbenějším.

1 komentář

  1. Krásným doplňkem interiéru je také zrcadlo. Pokud si nemůžete dovolit klasické kvůli příliš aktivním dětem nebo byste měli ho problém upevnit můžete vždy sáhnout po skvělé alternativě – lepících zrcadlech, které jsou stejně kvalitní ale mnohem odolnější a ze zdi jen tak nespadnou.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top