TOPlist
17. 08. 2022
Domů / Interiér / Ložnice / Povlečení pro vaši ložnici

Povlečení pro vaši ložnici

Nedílnou součástí výbavy vaší ložnice je textilní výbava pro vaši postel, která jí dá specifický výraz, a rozhodne o tom, jaký pocit ze své ložnice budete mít. Kromě barev a vzorů ale významnou roli hrají také materiály, které by měly být příjemné i praktické. Jaké tady ideálně volit? Poradíme…

Materiál pro vaše povlečení

Příjemný spánek bývá často označován slovním spojením „spánek jako v bavlnce“, a pravdou je, že pokud toužíte po hebkém, měkkém a esteticky příjemném materiálu pro povlečení, bavlna nebude špatnou volbou. Lépe si ale zvolíte, pokud si vyberete modernějšího nástupce balvny – bavlněný satén. Povlečení z bavlněného saténu je vyrobeno z bavlněné příze, a řadí se jednoznačně mezi luxusní povlečení, podobně jako exotické bambusové povlečení, nebo třeba mako satén. Předností bavlněného saténu je příjemnost povrchu na dotek, schopnost uchovat syté barvy a stabilní tvar i kvalitu látky.

Praktickým řešením je pak krepové povlečení, které je vyrobeno ze stoprocentní bavlny, takže opět drží tvar i barvu, a navíc je opatřeno speciální strukturou látky, díky které není potřeba jej po vyprání vůbec žehlit.

Prostěradla

Kromě povlečení, které pokryje peřiny a polštáře budete ale do ložnice potřebovat také prostěradla, která by měla být rovněž příjemná na dotek, a praktická pro potahování na matraci i praní. Nejhojněji využívanou alternativou u nás bývají froté prostěradla, která se snadno natahují na postel, jsou nenáročné na prostor při skladování, nemusí se žehlit, a rychle schnou. Kromě froté prostěradel ale řada lidí stále tíhne k v minulosti oblíbeným bavlněným prostěradlům, nebo naopak moderním velice příjemným prostěradlům z mikroplyše či saténu, která jsou neuvěřitelně hebká.

Barvy a vzory

Pokud jde o vizuální stránku, současným trendem jsou povlečení vícebarevná, kombinující jednu barvu v různých odstínech, případně dvě kompatibilní barvy, za využití geometrických vzorů či přírodních motivů (rostlinných nebo zvířecích). Prostěradla jsou veskrze jednobarevná, přičemž barevně by měla ladit k povlečení. Inspiraci, stejně jako i poutavé modely povlečení i prostěradel najdete na internetu například na bonatex.cz, případně můžete zavítat do některé z designových pr

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top