TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Domácí dílna by měla být součástí každé domácnosti

Domácí dílna by měla být součástí každé domácnosti

Ať už bydlíte v rozlehlém domě, nebo naopak ve skromné garsonce, tu a tam je určitě potřeba i ve vaší domácnosti přibít nějaký ten hřebíček, utáhnout šroubek, nebo něco slepit. Abyste si na tyto drobnosti nemuseli pokaždé volat drahé specializované firmy, neměl by vám chybět alespoň drobný dílenský koutek. Jeho vybavení může být i skromnější, rozhodně se ale vyplatí mít alespoň základ.

Skutečná domácí dílna

foto: flickr.com

foto: flickr.com

Když se řekne domácí dílna, představíte si nejspíš kout nebo celou místnost plnou nářadí – od kladívek a šroubováků, až po pily a svěráky. Samozřejmě pak nesmí chybět přiměřené množství drobného nepořádku, jaký zkrátka k řemeslným činnostem patří. Pokud disponujete dostatkem prostoru, zejména tedy pokud bydlíte v rodinném domě, samostatná místnost či kout třeba v garáži určený pro kutilské činnosti by u vás neměl chybět. Nedílnou součástí takového koutu by přitom měl být jednoznačně dostatečně velký dílenský stůl, a také řešení úložných prostor pro nářadí a vybavení. Zda to budou šuplíky, kufříky, háčky na zdech nebo krabice, je už na vás. Pokud se vaše kutilské aktivity budou odehrávat v tomto vyhrazeném prostoru, důležité je hlavně abyste měli náčiní co nejsnáze dostupné, a vyznali jste se v jeho organizaci. Pokud je pak kutilství dokonce vaší vášní, není od věci pořídit si pro tyto účely specializované vybavení, jaké nabízí dnes již řada firem. Například společnost Abstore.cz nabízí i online nákup specializovaného dílenského nábytku a doplňků, které umožňují nejen systematické uložení nářadí a pomůcek, ale i praktičnost a odolnost, jakou vám běžný nábytek nikdy nemůže nabídnout.

Minimalistické řešení do bytu

Pokud bydlíte v bytě 1+1, dílenský kout asi nepřipadá v úvahu. V takovém případě byste ale měli mít k dispozici alespoň praktický kufr se základním náčiním, který můžete snadno přenášet, nezabírá mnoho prostoru, ale postačí vám k vyřešení základních domácích oprav a úprav. Takovouto dílnu můžete v době, kdy ji nepotřebujete, schovat třeba pod postel nebo na skříň. V nouzi ale budete připraveni.

Co by v dílně nemělo chybět

foto: flickr.com

foto: flickr.com

Pro základní opravy v domácnosti by vám doma neměly chybět hřebíky a další drobný spojovací materiál (šroubky, hmoždinky), kladívko, šroubováky různých velikostí (ploché i křížové), metr, kleště (štípačky i kombinačky), případně možná ploché klíče, vodováha, pilka či pilník, u pokročilejších kutilů pak navíc vrtačka. Hodit se vám bude také nějaký ten štětec, nebo třeba lepidlo. S tímto základním portfoliem zvládnete hravě umístit do zdi háčky na pověšení obrazu, utáhnout povolené šroubky v rozvrzané posteli, nebo natřít oprýskané topení. Podobné základní sady dílenského vybavení dnes nabízí většina prodejen pro kutily, obvykle právě přímo už formou kufříků s nářadím. Jestli si tedy netroufáte „složit“ si výbavu na míru, využijte univerzální nabídku. Investice se rozhodně vyplatí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top