TOPlist
4. 10. 2023
Domů / Interiér / Zvolte bezpečné vstupní dveře, které ochrání váš domov

Zvolte bezpečné vstupní dveře, které ochrání váš domov

Při rekonstrukci mnozí zapomínají na doplňkové úpravy, kam patří také lépe těsnící okna a bezpečnostní vchodové dveře. Přitom jde o nejdůležitější součásti každého domu a bytu. Musí přitom splňovat designové i praktické funkce bezpečnosti a odolnosti. Samozřejmostí by měla být i tepelná a zvuková izolace. Pomůžeme vám zjistit, jak vybrat ideální dveře do vaší domácnosti.

K bezpečnějším dveřím vyberte to správné kování

Výběr těch správných vstupních dveří začíná volbou materiálu. Mezi ty oblíbenější patří dřevo, hliník a plast. Každý materiál plní svoji funkci trochu odlišně, ale celkově se jedná o nejspolehlivější typy materiálu pro vstupní dveře. Ve všech případech je materiál odolný, teplotně stálý a z bezpečnostního hlediska spolehlivý. Design plochy materiálu by měl vždy odpovídat celkovému ladění interiéru. Bezpečnost vám pomůže zesílit i vhodné dveřní kování, které si uzpůsobíte podle svých požadavků.

Zvolte si balkonové dveře, které vám nebudou překážet

Jakékoliv dveře lze i kombinovat s dalšími materiály. Řadí se mezi ně plasty a skla. To je vhodné především v tmavších prostorách interiéru, aby skrze ně mohlo procházet světlo. Jiným případem jsou balkónové dveře, jenž většinou bývají prosklené kompletně celé. Není většinou důvod obávat se vniknutí nezvaného hosta, ale lze je podpořit vhodným zabezpečením. Pro zajištění tepelné izolace je vhodné využít možnosti výplně trojsklem. Musíte si však dobře naplánovat jejich umístění kvůli správnému otvírání. V případě špatně zvolené strany nebude pro křídlo balkonových dveří dostatek prostoru.

Posuvné dveře vám nabídnou jedinečný výhled za stěnu domu

Oblíbenou novinkou mezi styly vchodu jsou i takzvané “zašupovačky”. Zašupovací dveře přitom přinášejí líbivý design s maximální mírou bezpečnosti a hodí se například u vstupů na zahradu nebo terasu. Moderní systémy posuvů tak řeší problémy s nepraktickým otevíráním a zašupovací dveře tak přináší navíc i úsporu místa. Hodí se také pro velkoformátové vstupy. Manipulace s nimi je lehká a nenásilná. Nemusíte se proto bát, že dojde postupem času k jejich poškození vlivem častějšího používání. Tepelná a zvuková izolace je v jejich případě na vysoké úrovni. Používají se často v místech s atypickým řešením vstupu do domu. Ať si pro svoji domácnost zvolíte už jakoukoliv variantu, mějte na paměti, že i dveře mohou být krásné, bezpečné a praktické.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top