TOPlist
15. 04. 2024
Domů / Interiér / Renovovali jsme podlahu na terase, nakonec nám zbylo i na interiér

Renovovali jsme podlahu na terase, nakonec nám zbylo i na interiér

Naše rodina pochází z města a v jižních Čechách máme chalupu. Už dávno jsme se rozhodli, že se na důchod přestěhujeme právě na chalupu a začali jsme ji k celoročnímu užívání předělávat. Loni na podzim jsme si naplánovali zateplit terasu a učinit z ní zimní zahradu, kde se bude dát sedět i v zimních měsících. Renovace, zateplení, obložení a zastřešení se nám zdařily, a tak jsme se rozhodli i pro novou podlahovou krytinu. Ideální se jevila dřevěná podlaha.

Dřevěná podlaha je na terase – zimní zahradě i v obýváku

I když jsme nevěděli, kolik času pokládka dřevěné podlahy zabere ani kolik bude stát, netušili jsme, jak jednoduchá a levná práce to bude. Dokonce jsme ušetřili finance na položení nové podlahové krytiny v obýváku, ze kterého se na terasu vychází. Díky tomu, že se jedná o přírodní materiál, lze dřevo využít při pokládání v exteriérech i interiérech. Kdo by chtěl zavést topení v podlaze ze dřeva, některé typy materiálů umožňují i tuto variantu. Protože máme v obývacím pokoji krbová kamna, nepotřebovali jsme řešit podlahové vytápění. V tomto směru jsme si ušetřili jak finance, tak čas. Specialista na podlahy nám představil některé z přírodních materiálů – masivní prkna, vícevrstvé dřevěné podlahy, dýhované podlahy, parkety, mozaiky – a my jsme si vybrali na terasu i do obýváku masivní prkna kvůli velké odolnosti a celkovému přirozenému designu.

Vybírali jsme krytinu pro instalaci podlahového vytápění

Pro rekonstrukce během nadcházející sezony budeme váhat, zda do kuchyně a koupelny zvolíme vinylové podlahy nebo plovoucí podlahovou krytinu. Vinyl je totiž oproti PVC mnohem odolnější vůči mechanickému poškození a snadno se udržuje. Protože mají vinylové podlahy výtečné akustické a tepelné vlastnosti, jsou doporučovány pro instalaci topení v podlaze. A to by se nám zejména v koupelně hodilo.

Linoleum se jednoduše udržuje v čistotě

Odborníky nám bylo doporučováno, abychom PVC podlahy položili na toaletu, do spižírny a na chodbu. Linoleum je totiž bezkonkurenčně bezúdržbové, a proto se hodí do místností, kde se počítá s větší špínou a těžko přístupným terénem pro uklízení. Dnes už se lina vyrábějí s moderními dekory, které připomínají dřevo, kámen a jiné přírodní materiály, a tak nebude PVC podlaha působit oproti jiným místnostem jako pěst na oko.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top