TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Stavba a rekonstrukce / Efektní využití kovaných předmětů na dům i zahradu

Efektní využití kovaných předmětů na dům i zahradu

Honosně působící dům s kovanými doplňky vypadá luxusně, ale přitom stačí velmi málo. Odpovědí je pořízení kovaného plotu, brány, nebo například mříží na okno. Jde o prvky, které mají praktickou i estetickou funkci. Z jakých možností můžete vybírat? Podívejte se na přehled několika prvků pro využití na interiér i okolí domu.

 

Krásně zdobený plot

Největším prvkem je plot sloužící jako ohraničení pozemku. Při rozhodování, jakou variantu zvolíte, je potřeba zvážit několik skutečností. Jednou z nich je životnost a odolnost. V té naprosto vynikají kované ploty. Když se k tomu všemu navíc přidá estetická stránka, kdy umělecky kovaný plot dodává domu luxusní vzhled, výsledek jasně mluví ve prospěch této varianty v porovnání například s běžným plotem z pletiva. Počáteční vyšší investice se vyplatí. Většinou se navíc zdobený kovaný plot umisťuje pouze k přední části domu, což nebývá tak rozsáhlý prostor.

Mříže pro bezpečnost i okrasu

Dalším často využívaným umělecky kovaným prvkem jsou mříže do oken. Jejich praktické vlastnosti spočívají v zajištění pasivní bezpečnosti domu. Často se používají pro instalaci na rodinné domy, kanceláře a obchody. Výhodou je, že se nemusí jednat o obyčejné jednoduché mříže, ovšem mohou být umělecky dotvořené pro zajištění lepšího designového dojmu. V takovém případě nepůsobí rušivě, ale naopak jde o součást vzhledu exteriéru budovy, která může sloužit jako luxusní prvek panovnického sídla. Záleží pouze na tom, jakou variantu zdobení zvolíte. Pamatujte však na to, aby výsledek ladil s dalšími částmi.

Luxusní nábytek na zahradu i do interiéru

Kovaný nábytek také nabízí dlouhou životnost a krásný vzhled. Skvěle se hodí hlavně na zahradu pro zařízení venkovního posezení. Efektním doplňkem mohou být i kované detaily postele, stolu a podobně. Uvedený nábytek se výborně hodí do rustikálněji laděných interiérů.

Drobné dekorativní doplňky

Umělecké kovářství  je neuvěřitelně pestrý obor, kde naleznete velké předměty, ale i drobné doplňky, jako jsou například poštovní schránky, kované kliky, čísla, nápisy a podobně. Opět se jedná o výbornou variantu v případě, kdy hledáte řešení s dlouhou životností a krásným dlouhotrvajícím vzhledem. Do interiéru se hodí kované svícny, nejrůznější držáky na květiny, světla, lustry a další. Nabídka je skutečně široká, takže se stačí pouze rozhodnout, co by se vám hodilo k ostatnímu vybavení.

Vsaďte na kvalitu s dlouholetou tradicí

Při hledání firmy, která vám vyrobí požadované kované doplňky, vsaďte na dlouholetou tradici prověřené firmy. Prohlédněte si výsledky práce firmy  Umělecké kovářství Mittner  a sami si ujasněte, co konkrétně chcete. Chcete-li vyřešit specifický požadavek či máte-li netypické přání, stačí jen kontaktovat kovářství Mittner, velmi rádi vám navrhnou individuální řešení.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top