TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Utěsnění dveří má hned několik výhod

Utěsnění dveří má hned několik výhod

V zimním období cítíme průvan a nedoléhavost nejen u dveří, ale i oken a jiných otevíratelných vybavení v domě, které vedou ven (skříňky u větracích šachet, otvory na půdu…) mnohem víc, než v ostatních obdobích roku. Snažíme se o optimální utěsnění, které by zamezilo vstupu chladu, nepříjemnému hvízdání, a zároveň nebránilo či neomezovalo pohodlnou manipulaci a uzaviratelnost.

StockSnap / Pixabay

Na našem trhu najdeme hned několik těsnění v podobě pásků z různorodého materiálu, které svou funkci plní velmi uspokojivě. Rozdíly jsou nejen v materiálech, ale i způsobu uchycení, především různých lepidel z odlišným složením s ohledem na to, na jaký materiál bude těsnění nalepeno. Důležité je neopomenout i na barevné provedení lepidla či těsnění, abychom za pár týdnů nezjistily, že se např. obložky dveří, větrací šachty a jiné nezbarvily od agresivní lepicí hmoty.

Jaké těsnění vybrat?

Nejčastěji používané jsou pěnové pásky, které jsou opatřeny lepidlem a k futrům atd. je během chvíle přilepíte. Prodávají se v několika délkách a lze je využít k mnoha službám.

K druhému druhu těsnění patří izolační těsnění. Jde o dutý pásek, který díky obsahuj vzduchu nejenže těsní, tlumí, ale také více zatepluje. Je potřeba uvědomit si, že je nutné, aby byly před jeho použitím dveře správně seřízeny, nebyly zkrouceny nebo jinak deformovány. Je totiž silnější a bude sice plnit svoji funkci, ale může způsobovat větší potíže při zavírání.

K utěsnění a zamezení průvanu, ale i prostupu prachu lze použít i plsťový těsnící pásek. Lze si jej představit jako tenčí variantu koberce. Bývá však používán spíš v interiérech či k utěsnění interiérových dveří, nebo k eliminaci hluku při zavírání.

Objednat si můžete i speciální těsnění přímo u výrobců oken nebo dveří. Na míru vám dodají rozměr dle vaší potřeby, těsnění mohou přijet i nalepit, čímž máte zajištěno, že jeho instalace bude plně bezproblémová a těsnění bude svou službu plnit stoprocentně.

Zamezte vstupu chladu nebo vzniku průvanu. Omezíte spotřebu za energii a budete se v místnostech cítit více komfortněji.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top