TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Interiér / Obývací pokoj / Obývací stěna je dominantní prvek. Nepodceňte výběr!

Obývací stěna je dominantní prvek. Nepodceňte výběr!

První věc, na kterou pohlédnete, je obývací stěna. Tvoří podstatnou část místnosti, což znamená, že by měla být ve vašich očích dokonalá a co nejlépe padnoucí k ostatnímu vybavení. Jak to zařídit, aby to tak skutečně bylo a na co si dát pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Dominanta obývacího pokoje

Prohlížíte si ji při sezení na pohovce, koukáte na ni každý den a jedná se o prvek, kterého si všimne návštěva. Obývací stěny jsou zkrátka velmi důležité nejen svou funkcí, ale i reprezentativním vzhledem. Částečně odráží váš vkus a měly by představovat místo, které podtrhne krásu ostatního vybavení a ukáže, že víte, jak se zařizuje stylové bydlení. Při nedostatku inspirace je nevyčerpatelným zdrojem internet, případně si prohlédněte katalogy a časopisy o bydlení.

Jak co nejlépe sladit obývací stěnu s dalším nábytkem?

V nabídce jsou moderní obývací stěny různých tvarů a barev, ale i modely připomínající starší dobu. Při otázce ladění s dalšími kousky vybavení se zamyslete nad tím, jakého stylu chcete dosáhnout. Líbí se vám retro, nebo jste spíše pro vytvoření čistého moderního interiéru? Na základě této představy se pusťte do výběru jednotlivých částí a nezapomínejte na to, že by k sobě měly pasovat. Buď můžete volit podobné barvy, ovšem krásná řešení mohou být i kontrastní. Dalším velkým prvkem v obýváku je sedací souprava, takže je potřeba věnovat velkou pozornost tomu, jak spolu budou tyto dva prvky ladit.

Nepřehánějte to

Jednoduchá řešení jsou překvapivě krásná, takže rozhodně neplatí, že čím složitější stěnu s velkým množstvím prvků zvolíte, tím bude výsledek vypadat lépe. Snažte se citlivě pracovat s prostorem a využijte ho na maximum. Když se budou jednotlivé kousky nábytku doplňovat nejenom vzhledem, ale i svou funkcí, získáte báječný výsledek, který budete s hrdostí ukazovat návštěvám, a stane se skutečným srdcem celého vaše bytu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top