TOPlist
4. 10. 2023
Domů / Interiér / Jak si poradit s moderním osvětlením v celém domě?

Jak si poradit s moderním osvětlením v celém domě?

Když přemýšlíme o vybavení domu, napadne nás hlavně nábytek. Do této kategorie ale patří i velmi důležité součásti každého interiéru. Jedná se o zdroje světla. Lampy, svítidla a lustry. Je jich celá spousta nejrůznějších typů a variací. Jaké se budou hodit právě do vašeho interiéru, si nakonec rozhodnete sami. V tomto článku se můžete inspirovat tím, jaké jsou možnosti a na co se zaměřit.

Útulný domov

Moderní vymoženosti v podobě elektrické energie a osvětlení si vážíme hlavně v zimních měsících, kdy je venku tma a nevlídné počasí. Toužíme po hřejivém domově, kde se budete cítit útulně a vítáni. Inspiraci nalezneme například ve skandinávském stylu, který dokáže citlivě kombinovat jednotlivé prvky a doplňovat je tak, aby vznikl příjemný, ale zbytečně nepřeplněný interiér. Zajímavé jsou například technologie, díky kterým můžete měnit intenzitu světla a upravovat si tak atmosféru v pokoji podle vlastních představ.

Pozor na volbu správné žárovky

Zvolené nádherné svítidlo se dokonale hodí do vašeho interiéru. Jenže když namontujete žárovku, je výsledek značně rozpačitý. Možná za to může nevhodně zvolená teplota světla. Problém vás může překvapit i v situaci, kdy zvolíte špatný závit. Vhodný typ pasující přesně do vaší lampy uvádí výrobce na obalu či v návodu. Jistě nás bude zajímat i energetická náročnost jednotlivých žárovek. Pokud chcete ušetřit, sáhněte po moderní LED technologii. Výběr nejvhodnější žárovky nemusí být nic složitého v případě, kdy víte, na jaké parametry se zaměřit.

Nezapomínejte na vnějšek domu

Kromě vnitřního osvětlení je dobré nezapomenout ani na vnější stranu domu. Venkovní osvětlení oceníte na terase, u garáže, u vchodu a podobně. Výhodou jsou automatická pohybová čidla, která vám rozsvítí, když půjdete zrovna domů. Výběr venkovních světel pomáhají řešit i profesionálové, takže se v tomto článku dozvíte všechno podstatné.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top