TOPlist
5. 12. 2023
Domů / Zahrada / Pořizujeme domácí vodárnu. Jaké vlastnosti zohlednit?

Pořizujeme domácí vodárnu. Jaké vlastnosti zohlednit?

Domácí vodárny tvoří systém jednotlivých zařízení, tedy např. čerpadlo, regulátor tlaku či tlaková nádoba. Jejich využití je přitom vhodné v rodinných domech, chatách i chalupách. Jak ale vybrat tu nejvhodnější? TL1

Domácí vodárny předních značek

Domácí vodárny lze využívat pro čerpání pitné či užitkové vody, a to tam, kde není možné napojení na běžnou vodovodní síť, případně v místech, kde není průtok vody možné řešit příliš efektivně. První, co by vás při výběru mělo zajímat, je značka výrobce. Ať už si totiž pořídíte zařízení s jakýmikoli vlastnostmi, mělo by být především kvalitní a spolehlivé. Proto vám doporučujeme zvolit domácí vodárny Wilo či Grundfos, které patří mezi nejlepší na trhu.

Průtok a dopravní výška

Klíčovými parametry při nákupu domácích vodáren jsou obecně průtok (Q), který v běžné domácnosti činí 3 m3 za hodinu, a dopravní výška. V tomto případě se jedná o max. výšku čerpadla od vodní hladiny, z níž je ještě celé zařízení způsobilé sát vodu. Záleží přitom nejen výkonu a dalších vlastnostech, ale často také na jejich umístění. Zkrátka a dobře vybrat vhodnou domácí vodárnu a následně ji nainstalovat nemusí být vůbec jednoduché.

Neváhejte se obrátit na odborníkyTL2

Tímto krokem rozhodně nic nezkazíte, právě naopak. Při výběru domácí vodárny se bude každá rada profesionála nepochybně hodit. Pokud totiž vše proběhne tak, jak má, vodárna bude pracovat naprosto automaticky a zajistí vám trvalý tlak vody. Kde takové odborníky nalézt? Můžete vyzkoušet třeba e-shop Topenilevne.cz, v němž si lze zároveň pořídit kvalitní kalová čerpadla a další zařízení, která je opět možné využít v rodinných domech, chatách či chalupách.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top