TOPlist
4. 10. 2023
Domů / Interiér / Obývací stěna do menšího bytu nemusí představovat problém

Obývací stěna do menšího bytu nemusí představovat problém

Pořídit správnou obývací stěnu není nikdy příliš jednoduché. Ještě větší potíž ovšem může nastat v případě, máte-li malý byt. Jak tedy vybrat obývací stěnu do obýváku menších rozměrů?NH2

Zohledněte rozměry, barevné provedení a využijte stěny

I když je do menšího bytu potřeba méně nábytku, jeho výběr může být na druhou stranu složitější. Je totiž potřeba šetřit místo a tomu vše ostatní přizpůsobit. Jednou z dominant interiéru je přitom právě obývací stěna, což platí pro domácnosti o několika pokojích, stejně jako pro garsonky. Jejímu výběru je proto třeba věnovat náležitou pozornost.

  • Zaměřte se na rozměry. Předně je třeba zohlednit výšku, délku a hloubku. Do menšího bytu v žádném případě nevybírejte mezi většími obývacími stěnami, i když by se tam mohly vejít. Nepůsobilo by to totiž dobře. Řešením je tedy tak jako tak menší obývací stěna.
  • Využijte stěny. Pokud máte mnoho věcí, které se vám na obývací stěnu nevejdou, nemusíte zoufat. Lze totiž jednoduše využít prostor na stěnách, na něž můžete umístit např. poličky či skříňky. Tím ušetříte místo na podlaze, což opět může i menší místnost opticky zvětšit.
  • Rozhoduje i barevné provedení. Ač by se toto kritérium mohlo zdát jako irelevantní, opak je pravdou. Znovu totiž musíme zdůraznit, že ačkoli velikost obýváku ovlivnit nelze, můžete jej zvětšit alespoň opticky. Tmavší barvy totiž pokoj vizuálně zmenšuji, proto je vhodné vsadit na světlejší odstíny.

Doporučujeme: obývací stěny v různých rozměrech i barevných provedeních seženete v internetovém obchodě Nabytek-helcel.cz. Vyberete si tedy, i pokud máte menší obývák!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top