TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Interiér / Nábytek do obýváku. Jak postupovat při výběru?

Nábytek do obýváku. Jak postupovat při výběru?

Obývací pokoj je středobodem většiny domácností, neboť se právě zde shází celá rodina. To znamená, že právě v této místnosti musí být vše na svém místě. Jak toho ale dosáhnout?

NH

Sedací souprava, nebo pohovka do obývacího pokoje?

Tuto otázku si rozhodněte dle počtu lidí v domácnosti. Pokud někdo bydlí sám, tak nepotřebuje utrácet za prostornější, a tedy dražší „sedačku“, naopak si bude chtít spíše koupit pohovku do obývacího pokoje. Takové řešení je totiž plně dostačující. Naopak pro větší rodiny určitě doporučujeme sedací soupravu. Sice utratíte více, ale na komfortu vlastní rodiny se šetřit nemá. A kupříkladu kožené sedací soupravy se navíc mohou stát ozdobou interiéru.

Obývací stěna jako druhá dominanta pokoje

Druhou důležitou součástí této místnosti je obývací stěna. I v tomto případě jsou důležité rozměry, neboť příliš velká, anebo naopak příliš malá stěna nebude působit nejlépe. V každém případě při výběru zohledněte nátěr stěn, barevný odstín podlahy i vzhled dalšího nábytku. Nemusíte se však obávat, nabídka obývacích stěn je velmi široká, takže se určitě nemůže stát, že byste si byli nuceni pořídit něco, co vám nebude vyhovovat.

Další vybavení obývacího pokoje

V obýváku pochopitelně využijete i další nábytek jako konferenční stolek (případně také TV stolek), skříňky, komody anebo různé bytové doplňky. Všechny tyto kusy by měly vzájemně ladit, neboť jak už jsme naznačili v úvodu, celá rodina tráví v obývacím pokoji spoustu času. Při jeho zařizování je tedy nutné postupovat obezřetně. Ideálně si proto najděte prodejce s pestrou nabídkou, jako je např. internetový obchod Nabytek-helcel.cz.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top