TOPlist
19. 07. 2024
Domů / Interiér / Jak si zajistit čistou vodu v bazénu, vířivce či jezírku?

Jak si zajistit čistou vodu v bazénu, vířivce či jezírku?


Pokud vlastníte bazén, vířivku či zahradní jezírko, nemusíme asi zdůrazňovat, že je třeba udržovat vodu čistou, a tím pádem i zdravotně nezávadnou. K tomuto účelu si dnes můžete pořídit celou řadu „pomocníků“.

iStock_000016970160XSmall

 

Dbejte důsledně o všechny vodní plochy

Čistota vody je důležitá, a to nejen pro lidi, ale v zahradním jezírku rovněž pro ryby a rostlinky. Věnujete-li tomuto aspektu alespoň nějaké úsilí, nemělo by se jednat o větší problém. Na trhu totiž existují kvalitní chemie pro vířivky a bazény, jakož i přípravky pro jezírka.

  • Čistota vody: zbavení se nečistot, které jsou v mnoha případech zodpovědné rovněž za celkový vzhled vodní plochy, lze dnes poměrně snadno. K dispozici totiž máte mnoho různých produktů. Tak např. v oblasti chemie pro vířivky a bazény si lze pořídit přípravky na bázi aktivního chlóru nebo bezchlórovou bazénovou chemií s aktivním kyslíkem apod.
  • Hygiena: s čistotou je spojena hygienická nezávadnost vody. Ve vířivkách a bazénech je toto hledisko naprosto zásadní, zvláště používají-li je i děti. Nicméně také rybám se bude žít podstatně lépe, použijete-li vhodný přípravek pro jezírka.
  • Hodnota pH: v žádném případě nesmíme zapomenout na hodnotu pH, jež by neměla být ani moc vysoká, ani moc nízká. Pokud tomu tak je, projevují se to negativně na životnosti zařízení i na vašem zdraví! Obecně tedy platí tyto hodnoty – bazény (6,8–7,2), vířivky (7,2–7,8) a jezírka (6,5–8,0). Samozřejmě si je záhodno pořídit tester pH, což ovšem dnes můžete dosti snadno.
  • Nízké ceny: při nákupu těchto přípravků lze poměrně dost ušetřit. Kupříkladu v e-shopu Probazen.com seženete chemii pro vířivky a bazény, pestrý sortiment přípravků pro jezírka, ale třeba také výše zmíněné testery pH a mnohé další výrobky levně.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top