TOPlist
13. 07. 2024
Domů / Inspirace a trendy / S akumulačními krbovými kamny můžete dosáhnout nemalých úspor

S akumulačními krbovými kamny můžete dosáhnout nemalých úspor

Topení se díky letícím cenám energií může brzy stát luxusem. Jak si udržet doma teplo a přitom zároveň šetřit? Není to nemožné ani v dnešní době, i když by se tak mohlo na první pohled zdát. Pomohou vhodná akumulační krbová kamna.

Nejúčinnější vytápění

V současnosti stoupá zájem o nízkoenergetické a pasivní domy, které přinášejí nemalé úspory. Ty jsou dnes mimořádně důležité. Pokud zvolíte tento typ bydlení, určitě budete uvažovat o nejúčinnějším způsobu vytápění takových objektů. Řešením jsou akumulační krbová kamna Flamen, která nabízejí řadu výhod. Především na rozdíl od ocelových a litinových kamen, které se sice okamžitě rozehřejí na vysokou teplotu, ale následně poměrně rychle (cca v řádu dvou dalších hodin) vychladnou, akumulační krbová kamna si teplo udrží mnohem delší dobu a jeho výdej rozloží do mnoha hodin.

Pozvolné uvolňování

Úspora při akumulaci je zřejmá, zatímco ocelová a litinová kamna byste museli neustále udržovat rozžhavená nebo v nich opakovaně zatápět, akumulační kamna vám teplo udrží. Teplo vzniklé ohněm se nasaje do jejich materiálu, který jak už napovídá název kamen, je akumuluje, tedy hromadí. Do místnosti je uvolňuje jenom velice pozvolně. Díky tomu nedojde k jejímu přetopení, což je dalším častým nešvarem topidel vyrobených z oceli a litiny. Ty se rychle rozpálí a v místnosti vytvoří velké horko, které ale záhy pomine.

Nemáte chvíli horko, chvíli zimu

U akumulačního mastkového topeniště nastává situace úplně odlišná. Kamna udrží v místnosti stabilní teplotu po velice dlouhý časový úsek. Otázka jaká vybrat kamna nabízí jasnou odpověď. U akumulačních krbů nemusíte hlídat, kdy znovu přiložit a trápit se tím, že máte v obývacích prostorách chvíli horko a pak zase třeba zimu, necháte-li ocelová či litinová kamna vyhasnout. Na jedno přiložení vám klidně vydrží hřát až 10 hodin a místnost nikdy nepřetopí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top