TOPlist
15. 07. 2024
Domů / Zajímavosti / Začněte den s kvalitní kávou arabica a užívejte si její prospěšné účinky na zdraví

Začněte den s kvalitní kávou arabica a užívejte si její prospěšné účinky na zdraví

Káva není výhradně lahodný mok s obsahem kofeinu, bez jehož účinků by mnozí lidé svůj den vůbec nenastartovali. Patří ke známým antioxidantům a obsahuje zdraví prospěšné látky, jako jsou vitamíny B2 a B5, cenné kyseliny, proteiny, polysacharity, minerály draslík, hořčík, mangan, fosfor a vápník.

Pokud jste si oblíbili chuť čerstvě namleté kávy arabica, nikdo se vám nemůže divit, protože je nepřekonatelná. Arabica je kvalitní káva s obsahem kofeinu 1, 2 až 1, 5 % a může chutnat po oříšcích, květinách a ovoci. To vše záleží na vašich chuťových pohárcích. Je skvělé, že existuje kávové předplatné, protože si tím milovníci arabicy zajistí pravidelný příjem svého oblíbeného moku.

Proč pít kávu?

Káva je cenný antioxidant, stimuluje nervovou soustavu a už po vypití jednoho šálku kvalitní arabicy jsme aktivní a vitální. S tím souvisí i fakt, že podporuje bdělost, dokonce zlepšuje paměť a schopnost učit se či soustředit. Možná jste nevěděli, že působí jako prevence proti depresi. Vždyť to každý zná, posezení a povídání u kávičky se zákuskem je proti stresu nejlepší! Pití kávy podporuje tvorbu kolagenu a elastanu. K tomu má močopudné účinky, tudíž z těla vyplatí škodliviny a nezadržuje v něm vodu. Bezesporu zlepšuje trávení, a proto si ji dopřáváme nejen ráno, ale také po jídle. Je dokázáno, že zvyšuje vytrvalost, výkonnost a eliminuje svalovou únavu. Zejména ženy si ji pochvalují, protože zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuků.

Kde koupit kvalitní arabicu?

Patříte-li k milovníkům kávy, mrkněte se do e-shopu Monro, kde si můžete koupit arabicu z celého světa. Každá z nich má jinou nezaměnitelnou chuť a aroma. Určitě neodoláte produktům z Austrálie, Bolívie, Indie, Kolumbie, Keňi, Kostariky ani Kuby! Tento výčet je pouze malou ochutnávkou, dokonce lze využít dárkové poukazy na kávu a kávové předplatné!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top