TOPlist
1. 06. 2023
Domů / Zajímavosti / Chorvatský olivový olej nabízí šestici různých zajímavých chutí

Chorvatský olivový olej nabízí šestici různých zajímavých chutí

Pokud si rádi vybíráte a zkoušíte nové věci, je olivové téma pro vás opravdu jako dělané. Zkusíte jemnější odrůdu nebo naopak dáte přednost něčemu trochu peprnějšímu? Můžete kombinovat, testovat, ochutnávat, jak jen libo! Nespokojte se jen s jednou variantou, istrijský olivový olej jich má připraveno více. Některá je vhodnější na ryby, jiná pomůže vytvořit výborné dezerty. Nezapomíná se ani na těstovinové saláty nebo houbové polévky. Není kam spěchat, připravit dobré jídlo znamená mít dostatek času v kuchyni. Odměnou jsou ale rozesmáté tváře strávníků, pro které jste vykouzlili báječné menu.

Dopřejte si voňavé pokušení na talíři

Zkuste ho, vždyť vyrůstal pod istrijským sluncem! Chorvatský olivový olej má pět variant plus jednu další, která připomene mnoha znalcům mladé víno a zapojí do akce první olivy, které projdou tradiční říjnovou sklizní. Intenzivní vůně i chuť ale provází i další lahve, jež jsou barevně odlišeny originální etiketou. Vyhraje u vás třeba právě ta zelená, která je dobrým společníkem rybích specialit? Další je vhodná pro steaky, takže nemusíte hledat žádný záskok ani pro letní grilování s přáteli. Dopřejte si vše, nač máte právě chuť! A v neposlední řadě, dát si ráno pár kapek jen tak na lžičku, to je podle některých skutečný elixír mládí. Jednoduché řešení, zkuste a uvidíte sami…

Pokud patříte mezi opravdové gurmány, určitě jste už někdy okusili lanýže. Víte, že se dělí na bílou a černou variantu a také to, že jejich chuť je hodně specifická a nemusí každému sednout na první pokus. Dopřejte si je s míchanými vajíčky nebo jinou dobrotou, ochutnejte středomořskou lahůdku, která byla ceněná už za časů antických Římanů! Je to produkt dubových lesů poblíž městečka Motovun, takže pravá chorvatská specialita. Ten už jen otevřít balení a vymyslet přílohu, protože lanýže se dají kombinovat s mnoha různými pokrmy. Vsaďte tedy na prémiový olivový olej na olivum.cz a vaše chuťové pohárky vám zaručeně poděkují!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top